Trans moters pergalė teisme - prisiteisė 250 tūkstančių eurų

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Trans moters pergalė teisme - prisiteisė 250 tūkstančių eurų

Ket, 04/20/2023 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Kristin Frost padavė San Diego apygardą į teismą po to, kai buvo stipriai sumušta ir jai lūžo žandikaulis. Tai nutiko tuomet, kada ji buvo uždaryta į kamerą kartu su kitais trimis kaliniais vyrais.

Translytė moteris suimta 2020 m. lapkričio 20 d. kai buvo apkaltinta nesunkiu nusikaltimu. Pagal vidines procedūras jai turėjo būti paimti pirštų atspaudai, ji nufotografuota ir duomenys įvesti į apskaitą. Po šių žingsnių ji turėjo būti paleista, tačiau šerifo pavaduotojas nusprendė ją sulaikyti.

Nepaisant to, kad ji buvo apsirengusi moteriškais drabužiais, turėjo vairuotojo pažymėjimą, kuriame buvo nurodyta jos moteriška lytis - ji vis tiek buvo nuvesta į kamerą, kurioje jau buvo trys vyrai.

Kameroje ji stengėsi nelysti į akis, užmigo, bet vėliau pabudo nuo smarkaus smūgio. Moteris teigė apie skurtą iš karto pranešusi pareigūnams, bet jie nereagavo, net atsisakė suteikti jai medicininę pagalbą.

Po šešių valandų ji buvo paleista. Nuvykus į ligoninę - jai diagnozuoti du žandikaulio lūžiai. Prireikė dviejų operacijų. Ieškinyje sakoma, kad Kristin „kentėjo nepakeliamą skausmą dėl sužalojimų“, negalėjo valgyti maisto ar gerti vandens.

Moteriai nusprendus kreiptis į teismą, policijos atstovai teigė, kad ji pati užpuolė kitą kalinį. Ši informacija vėliau buvo paneigta teisme.

Kristin Frost teisme pasiekė susitarimą, pagal kurį jai bus išmokėta šiek tiek didesnė nei 250 tūkstančių eurų kompensacija. Byla paskatino peržiūrėti San Diego apygardos tvarkas, kad užtikrintų trans žmonių teises.