Delfinių kūnus ištyrinėję mokslininkai atrado stebėtinai panašų organą, kurį turi tik moterys

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Delfinių kūnus ištyrinėję mokslininkai atrado stebėtinai panašų organą, kurį turi tik moterys

Tre, 01/19/2022 - 15:41
Kategorija:
0 komentarų

Kaip ir moterys, delfinų patelės, kaip išsiaiškino mokslininkai, turi funkcionalų klitorį. Naujo tyrimo išvados skelbiamos leidinyje „Current Biology“. Ekspertų išvados grįstos atradimu, kad afalino patelės vaginos prieangyje esanti klitorį primenanti struktūra išsiskiria daugybę jautrių nervų galūnėlių ir erekciniu audiniu, rašo scitechdaily.com.
 

„Delfino patelės turimas klitoris išsiskiria daugybe specifinių savybių, o tai leidžia daryti išvadą, jog funkcija tokia pati kaip ir moterų turimo – suteikti malonumą“, – sako tyrimo autorė ir Masačiusetso „Mount Holyoke“ koledžo biologijos mokslų profesoriaus asistentė Patricia Brennan.

„Delfino patelių – kaip ir moterų – klitoris turi gana dideles erekcinio audinio teritorijas, kurios susijaudinus priplūsta kraujo“, – teigia P. Brennan.

Erekcinio audinio forma delfinui subrendus pasikeičia, pridūrė mokslininkė ir pridūrė, kad būtent tada jis įgauna funkcinį vaidmenį. Tyrimo metu nustatyta, kad klitoris turi didelių nervų ir daugybę laisvų nervų galūnėlių iškart po oda, kuri čia žymiai plonesnė nei aplinkui. Be to, mokslininkai aptiko ir genitalinių kūnelių, praktiškai identiškų žmogaus klitoryje ir penio galvutėje esantiems, kurie, kaip jau žinoma, atlieka svarbų vaidmenį patiriant malonumą. Anot P. Brennan, delfinų erekcinis audinys „stebėtinai panašus“ į žmonių kūne esantį.

Mokslinis straipsnis paskelbtas ČIA.

Daugiau Delfi.