Kultūros ministras: nepilnamečių apsaugą nuo galimo neigiamo informacijos poveikio nebegali būti taikoma

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Kultūros ministras: nepilnamečių apsaugą nuo galimo neigiamo informacijos poveikio nebegali būti taikoma

Pen, 01/27/2023 - 16:10
Kategorija:
0 komentarų

Po Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimo, kuriuo konstatuota, kad Lietuva, ribojusi vaikams prieigą prie homoseksualias šeimas vaizduojančios knygos, pažeidė konvenciją - prabilo ir Kultūros ministras Simonas Kairys.

„Manau, kad Europos Žmogaus Teisių Teismas pasakė vieną aiškų dalyką – kad tas straipsnis, kalbant nepilnamečių apsaugą nuo galimo neigiamo informacijos poveikio, tiesiog praktiškai nebus pritaikomas“, – „Žinių radijui“ sakė jis.

Ministro teigimu, kad Lietuva neturi užsiimti cenzūra. „Ne kalbant apie Rusijos poveikį, propagandą, istorijos klastojimą, kitus dalykus, irgi stengiamės labai laviruoti savo sprendimais, kad netaptume cenzūros institucija, o čia gi pagrindas yra žmogaus teisės. Tiesa, apie jas visuomenėje yra įvairių nuomonių, bet ši knyga, leidinys“, – teigė Simonas Kairys.

Europos Žmogaus Teisių Teismas pripažino, kad Lietuva, apribodama vaikams skaityti, įsigyti Neringos Dangvydės Macatės knygą „Gintarinė širdis“ pažeidė Europos žmogaus teisių konvenciją. Joje vaizduojami tos pačios lyties asmenų santykiai. Teisingumo autorė sulaukė po mirties.