Europos Parlamento Prezidentė: visi piliečiai turi teisę mylėti ką jie nori mylėti

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Europos Parlamento Prezidentė: visi piliečiai turi teisę mylėti ką jie nori mylėti

Tre, 09/14/2022 - 14:48
Kategorija:
0 komentarų

Prieš valandą Europos Parlamento Prezidentė Roberta Metsola pasiuntė aiškią ir nedviprasmišką LGBTQ+ bendruomenės palaikymo žinutę.

Šiuo metu Strasbūre vykstančios plenarinės sesijos metu klausimą dėl Serbijos valdžios sprendimo uždrausti „EuroPride“ iškėlė žaliųjų politinės grupės atstovė Terry Reintke.

„Mieli kolegos, daugelis jūsų žino, kad labai svarbus Europinis renginys turėjo įvykti šį šeštadienį Belgrade - tai „EuroPride“, tai eitynės už laisvę, už demokratiją, už pagrindines teises ir įvairovę“, - savo trumpos kalbos įžangoje sakė Europos Parlamento narė. - „Deja vakar jos buvo atšauktos Serbijos administracijos. Mes kalbamės tiek su Serbijos vyriausybe, tiek su eitynių organizatoriais. Bet aš noriu pasinaudoti šia galimybe šiam Parlamentui parodyti, kad mes esame Parlamentas, kuris gina pagrindines teises, laisvę protestuoti ir, kad esame kartu su LGBTI bendruomene visame pasaulyje, Serbijoje ir Europoje“.

Po šio pasisakymo gausus būrys parlamento narių atsistojo ir plojo. Į pasisakymą sureagavo ir posėdį vedusi Europos Parlamento Prezidentė.

„Mums vis dar reikia eitynių. Per daug žmonių vis dar gyvena baimėje. Per daug diskriminacijos vis dar egzistuoja“, - teigė Roberta Metsola, kuri informavo, kad raštu kreipėsi į Serbijos pareigūnus.

Ji pridūrė: „Visi piliečiai, vyresni ir jauni, mūsų Europoje gali gyventi kaip to nori, mylėti ką nori mylėti ir būti tuo, kuo nori būti. Ir šis parlamentas gina būtent šias teises“.