laisvė

Daugiau nei 95 000 žmonių dalyvavo eitynėse Gran Kanarijoje (GayLine.LT foto)

LGBTQ+ eitynėms skirtų renginių organizacijos duomenimis, daugiau nei 95 tūkstančiai žmonių prisijungė prie spalvingos, nuotaikingos eisenos Maspalome, Gran Kanarijoje. Pagrindinis Plaja del Ingles prospektas buvo užtvindytas vaivorykštės vėliavomis, išskirtiniais kostiumais ir aksesuarais pasipuošusiais žmonėmis, kurie pasitelkdami muziką bei šokius šventė laisvę bei reikalavo daugiau lygybės.

Pamačiusi brito pasirodymą Seimo narė išjungė televizorių. Kiti sveikina atlikėją už drąsą

Eurovizija jau daug metų garsėja atvirais, seksualiais pasirodymais. Tiesa, aistra tarp vyro ir moters jau nieko nebestebina. O štai homoseksualaus Olly Alexander parodyta meilė tarp vyrų privertė Seimo narę išjungti televizorių. Tuo metu LGBTQ+ teisių gynėjai džiūgavo, kad pagaliau ir gėjų kultūra matoma ant scenos.

Oprah Winfrey: būti savimi – reiškia būti laisvu (video)

Viena žinomiausių pokalbių laidų vedėjų, prodiuserė, rašytoja Oprah Winfrey dalyvavo trisdešimt penktuose GLAAD apdovanojimuose, kuriuose išreiškė paramą LGBTQ+ bendruomenei. Atsiimdama apdovanojimą ji pirmą kartą prakalbo apie savo mirusį gėjų brolį.

Vilniuje laisvę radusi trans ukrainietė: „Aš pasirinkau - būti laisva ir tai yra nepakartojamas jausmas...“

Eva Bushar sako, kad yra savęs atradimo procese. Jei prireikė laiko susitaikyti su tuo, kuo ji yra ir dabar trans moteris jaučiasi nuostabiai. Eva nesigaili nutrūkusiais ryšiais su buvusiais draugais ir artimaisiais, kurie nenorėjo jos priimti, bei džiaugiasi Vilniuje radusi tikrus draugus.

Jinos Mahsos Amini motinai Iranas neleido atvykti į Europos Parlamentą ir atsiimti Sacharovo premijos

Irano valdžia dar kartą pademonstravo negerbianti jokių tarptautinių susitarimų. Europos Parlamentas antradienį planavo įteikti šių metų Sacharovo premiją už minties laisvę nužudytos Jinos Mahsos Amini artimiesiems ir judėjimui „Moterys, gyvenimas, laisvė“. Deja, moterų protestus prieš represijas visame pasaulyje inspiravusios J. M. Amini artimiesiems nebuvo leista išvykti iš Irano.

Barakas Obama apie knygų draudimus JAV: toks požiūris yra labai klaidingas

Respublikonų dominuojančiose valstijose toliau įsibėgėja knygų, kuriose minima LGBTQ+ ir ne baltųjų rasės žmonės, draudimas. Knygos išimamos iš švietimo įstaigų bibliotekų. Buvęs Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Barakas Obama išplatino atvirą laišką, kuriame smerkia tokius politinius sprendimus.

30 000 žmonių Jaruzalėje dalyvavo LGBTQ+ eitynėse šaliai vis labiau žengiant konservatyvumo link

Izraelyje kraštutinės dešinės politikų dėka vis labiau didėja atskirtis tarp tų, kurie vertina laisvę ir žmonių, pasisakančių, jog šalis turi būti valdoma vadovaujantis religinėmis dogmomis. Todėl šiemet tūkstančiai žmonių nusprendė nesėdėti namuose ir ginti laisvę išeidami į gatves.

GayLine.LT redaktorius: Kviečiu visus stoti ginti LAISVĖS

Šiandien, Tarptautinę kovos su homofobija, bifobija ir transfobija dieną, vienas iš GayLine.LT redaktorių pasidalino atvira žinute, kurioje konstatavo, jog Lietuvoje kova su diskriminacija vis dar pralaimima. Martynas Norbutas pakvietė visą visuomenę prisidėti prie kovos su įvairių rūšių diskriminacija ir taip įtvirtinti laisvę mūsų šalyje. Dalinamės žinute.