Serbijos policijai uždraudus rengti „EuroPride“ sujudo Briuselis

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Serbijos policijai uždraudus rengti „EuroPride“ sujudo Briuselis

Ant, 09/13/2022 - 17:37
Kategorija:
0 komentarų

Serbija yra išreiškusi norą tapti Europos Sąjungos nare, tačiau žmogaus teisės šioje šalyje nieko nereiškia. Prieš kelias valandas Serbijos vidaus reikalų ministerija uždraudė rengti LGBTQ+ eitynes Belgrade.

Eitynes planuota surengti rugsėjo 17 d., kaip šių metų „EuroPride“ renginio dalį. Tiesa, jos sukėlė ne menką visuomenės pasipriešinimą. Prieš kurį laiką Putino plakatais ir Rusijos vėliavomis nešini žmonės išėjo į šalies sostinės gatves išreikšti pasipriešinimą eitynėms. Joms aktyviai prieštarauja ir stačiatikių bažnyčia.

Policija uždraudė tiek „EuroPride“ renginį, tiek tuo pačiu metu planuotą „anti-globalistų“ šeimų eitynes. Oficiali draudimo priežastis yra saugumas, nes tą pačią dieną vykstantys du renginiai kelia konflikto riziką.

„Belgrad Pride“ imsis teisinių priemonių sprendimui panaikinti ir netrukus kreipsis į tesimą.

Didžiausios Europos Parlamento LGBTI intergrupės nariai šiandien išreiškė palaikymą eitynių organizatoriams ir ėmėsi aktyvaus tarpininkavimo su Serbijos institucijomis.

„Manome, kad derybos turi vykti siekiant visiems priimtino rezultato, kuris atlieptų organizatorių pastangas ir geranoriškumą ir būtų priimtinas sprendimas vyriausybei. Primygtinai reikalaujame, kad būtų įdėtos visos pastangos kompromisiniam sprendimui rasti“, - ragindama surasti alternatyvią vietą eitynėms surengti sako Europos Parlamento žaliųjų frakcijos narė Terry Reintke.

 

Palaikymas