konservatoriai

Visiškas fiasko. Valdantieji rodo impotenciją žmogaus tiesių srityje

Seimas vakar aiškiai parodė, kad Lietuvos politikai nežada užtikrinti visų savo piliečių saugumo, o priimdami sprendimus vadovaujasi ne teise, o gandais ir mitais, kuriais gąsdinant visuomenę lengviau visus įtikinti ateiti balsuoti rinkimuose. Į Seimo darbotvarkę neįtrauktas civilinės sąjungos įstatymas, išbrauktas klausimas dėl Stambulo konvencijos ratifikavimo. Tai rodo ir dviejų mažųjų koalicijos partijų visišką pralaimėjimą.

„Valstietė“ Girskienė pradeda rinkimų kampaniją? Užkliuvo konservatorės vaivorykštinis maišelis

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narei Ligitai Girskienei vis užkliūva viskas, kas susiję su LGBTQ+ bendruomene. O ypač – vaivorykštės spalvų vėliavos. Ne išimtis ir šis kartas – ji socialiniame tinkle Facebook užsipuolė konservatorę Rasą Petrauskienę.

JAV Aukščiausiasis Teismas nesiims nagrinėti skundo dėl „atvertimo terapijos“ taikymo

JAV Aukščiausiasis Teismas pirmadienį atsisakė nagrinėti skundą, kuriuo norėta panaikinti Vašingtono valstijos įstatymą draudžiantį LGBTQ+ vaikams taikyti „atvertimo terapiją“. Ankščiau ji taikyta siekiant "išgydyti" homoseksualius žmonės. Vėliau šį praktika medikų pripažinta kaip žalojanti ir pavojinga.

G. Landsbergis apie partnerystę: kitos Baltijos šalys artėja link šiaurės šalių, Lietuva lieka viena

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas teigia, kad Latvijai nusprendus įteisinti partnerystę Lietuva lieka viena iš Baltijos šalių, kuri nėra užtikrinusi lygiateisiškumo visiems savo piliečiams. Jis tikisi, jog kaimynų sprendimas gali paskatinti kai kuriuos parlamentarus pritarti civilinės sąjungos įteisinimui Lietuvoje.

Laisvės partija ruošiasi esminei kovai dėl civilinės sąjungos

Laisvės partijos valdyba konstatavo, kad net ir labai kompromisiniam civilinės sąjungos įstatymui paramos Seime nėra, koalicijos partneriai nesiima aktyvių priemonių įtikinti savo narius pataisas palaikyti, rašo Delfi. Jei padėtis nesikeistų, partija planuoja blokuoti sprendimus Seime.

Širinskienė nieko nepešė. Civilinės sąjungos įstatymas lieka Seimo darbotvarkėje

Šiandien parlamentarai balsavo dėl Agnės Širinskienės siūlymo išbraukti civilinės sąjungos įstatymą iš Seimo rudens sesijos darbotvarkės. Tokį siūlymą palaikė 49 Seimo nariai, prieš balsavo 57, 11 - susilaikė.

Paulius Gritėnas: kol politikai trypčioja - jaunimas gyvena „paralelinėje tikrovėje“

Apžvalgininkas Paulius Gritėnas LRT paskelbtoje nuomonėje sako, kad žmogaus teisių klausimai Lietuvoje vilkinami ne vienerius metus ir vis nesulaukia politinės lyderystės. Jis pažymi, kad partijos, prezidentas ir jaunoji karta gyvena visiškai kitose realybėse.

Konservatorių frakcijos seniūnė Seime pripažino, kad balsų civilinei sąjungai įteisinti trūksta

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos vicepirmininkė ir partijos seniūnė Seime Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė duodama interviu Žinių radijui sako, kad civilinę sąjungą palaikančių ir nepalaikančių parlamentarų skaičius nepasikeitė. Taip ji pripažino, kad vis dar nėra daugumos, kuri leistų sprendimą priimti Seime.

Žmogaus teisių klausimais koalicijoje ir vėl trūksta vienybės

Lietuva ilgus metus kritikuojama dėl Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatų, kuriomis ribojamas informacijos prieinamumas ir apie LGBTQ+ žmones. Panašų įstatymą, tik jau dabar gerokai griežtesnį, taiko Rusija. Teisingumo ministerija nori šios nuostatos atsisakyti, tačiau koalicijoje ir vėl, panašu, nėra palaikymo.