Žmogaus Teisių Teismas

PASIRAŠYK! Atviras laiškas Seimo nariams už partnerystę DABAR

"Lietuva turi aiškiai parodyti, kad su Kremliaus vertybėmis mums nepakeliui. Todėl Seimo narių laukia svarbus sprendimas – parodyti vakarietišką lyderystę ir pagaliau priimti Partnerystės įstatymą.

Šiuo sudėtingu laikotarpiu, kai Rusija, nepaisydama tarptautinės teisės ir elementaraus žmogiškumo, užpuolė taikius Ukrainos žmones, mes kartu su Europa ir pasauliu darkart prisiminėme, kokia trapi gali būti laisvė.

Lietuva „valosi kojas“ į migrantų teises. Pažeidė net Europos Žmogaus Teisių Teismo nurodymą

Šeštadienio naktį per Baltarusijos sieną į Lietuvą bandė patekti Kubos piliečiais prisistatę asmenys, rašo LRT. Jie turėjo ir Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) įpareigojimą neišstumti jų iš šalies, tačiau mūsų šalies pareigūnai vis tiek jų neįsileido. Apie tai pranešė humanitarinę pagalbą migrantams teikianti aktyvistų organizacija „Sienos grupė“.

Europos žmogaus teisių teisme nutraukta diskriminacijos byla dėl „Gėjų pyrago“

Gareth Lee pralaimėjo septynerius metus trukusią teisinę kovą prieš kepyklą Belfaste, kuri atsisakė jam pagaminti tortą su užrašu „Remiame gėjų santuokas“. Sausio 6 d. Europos žmogaus teisių teismas (EŽTT) nusprendė, kad Lee ieškinys kepyklai yra netinkintinas.

Dėl gėjų diskriminacijos Strasbūre pralaimėtoje byloje – įpareigojimai Lietuvai

Nepagrįstai gėjų porą diskriminavusi ir dėl to Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT) bylą pralaimėjusi Lietuva dar porą metų bus stebima lyg pro padidinamąjį stiklą, skelbia Delfi. Atsižvelgęs į Lietuvos paaiškinimus apie priemones, kurių imtasi vykdant Strasbūro teismo sprendimą byloje Beizaras ir Levickas prieš Lietuvą, Europos Tarybos Ministrų Komitetas (ET MK), kuris prižiūri EŽTT sprendimų vykdymą, priėmė sprendimą taikyti ne sustiprintą, bet standartinę priežiūros procedūrą Lietuvos pralaimėtoje byloje.