Žmogaus Teisių Teismas

Spaudos Konferencija „Lietuvos teismams neapgynus vienos lyties asmenų šeimų, teisybės bus ieškoma Strasbūre“

11.00 val., 2024 m. kovo 29 d. ELTA spaudos konferencijų salėje (Gynėjų g. 16, 1 a.) įvyks Tolerantiško Jaunimo Asociacijos organizuojama spaudos konferencija, kurioje bus aptartos pernai inicijuotos strateginės bylos prieš Lietuvą dėl vienos lyties asmenų šeimų pripažinimo. Lietuvos teismams nesugebėjus apginti Konstitucijoje įtvirtinto lygiateisiškumo, bylos pasieks Europos Žmogaus Teisių Teismą.

B. Sabatauskaitė: tikėjimo, kad Lietuva įteisins tos pačios lyties santykius be teismų, mažėja

Europos Žmogaus Teisių Teismui priėmus svarbų sprendimą dėl būtinybės įteisinti tos pačios lyties santuokas, Birutė Sabatauskaitė užsimena apie analogiškus teismus ir Lietuvoje.

Romas Zabarauskas: taip ir neparašėme savo šalies tikro proveržio istorijos

Režisierius Romas Zabarauskas šiandien pakomentavo Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimą, kuris įpareigoja Rusiją sudaryti sąlygas tos pačios lyties asmenims įteisinti savo santykius. Jis vadina tai istorine pergale, tačiau kartu primena, jog Lietuvoje nėra politinės valios įgyvendinti pokyčius.

Žmogaus Teisių Teismas apie gėjų santuokų įteisinimą: demokratija nereiškia, kad visada turi vyrauti daugumos nuomonė

Vakar Europos Žmogaus Teisių Teismas priėmė labai svarbų sprendimą byloje Fedotova ir kiti prieš Rusiją. Keturiolika teisėjų balsavus už, 3 prieš, tesimas nusprendė, kad Rusija pažeidė Europos žmogaus teisių konvencijos 8 straipsnį - teisė į privataus ir šeimos gyvenimo pagarbą. Byla buvo susijusi su Rusijos valdžios institucijų atsisakymu užtikrinti tos pačios lyties porų teisinį pareiškėjų pripažinimą ir apsaugą. 

PASIRAŠYK! Atviras laiškas Seimo nariams už partnerystę DABAR

"Lietuva turi aiškiai parodyti, kad su Kremliaus vertybėmis mums nepakeliui. Todėl Seimo narių laukia svarbus sprendimas – parodyti vakarietišką lyderystę ir pagaliau priimti Partnerystės įstatymą.

Šiuo sudėtingu laikotarpiu, kai Rusija, nepaisydama tarptautinės teisės ir elementaraus žmogiškumo, užpuolė taikius Ukrainos žmones, mes kartu su Europa ir pasauliu darkart prisiminėme, kokia trapi gali būti laisvė.

Lietuva „valosi kojas“ į migrantų teises. Pažeidė net Europos Žmogaus Teisių Teismo nurodymą

Šeštadienio naktį per Baltarusijos sieną į Lietuvą bandė patekti Kubos piliečiais prisistatę asmenys, rašo LRT. Jie turėjo ir Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) įpareigojimą neišstumti jų iš šalies, tačiau mūsų šalies pareigūnai vis tiek jų neįsileido. Apie tai pranešė humanitarinę pagalbą migrantams teikianti aktyvistų organizacija „Sienos grupė“.

Europos žmogaus teisių teisme nutraukta diskriminacijos byla dėl „Gėjų pyrago“

Gareth Lee pralaimėjo septynerius metus trukusią teisinę kovą prieš kepyklą Belfaste, kuri atsisakė jam pagaminti tortą su užrašu „Remiame gėjų santuokas“. Sausio 6 d. Europos žmogaus teisių teismas (EŽTT) nusprendė, kad Lee ieškinys kepyklai yra netinkintinas.

Dėl gėjų diskriminacijos Strasbūre pralaimėtoje byloje – įpareigojimai Lietuvai

Nepagrįstai gėjų porą diskriminavusi ir dėl to Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT) bylą pralaimėjusi Lietuva dar porą metų bus stebima lyg pro padidinamąjį stiklą, skelbia Delfi. Atsižvelgęs į Lietuvos paaiškinimus apie priemones, kurių imtasi vykdant Strasbūro teismo sprendimą byloje Beizaras ir Levickas prieš Lietuvą, Europos Tarybos Ministrų Komitetas (ET MK), kuris prižiūri EŽTT sprendimų vykdymą, priėmė sprendimą taikyti ne sustiprintą, bet standartinę priežiūros procedūrą Lietuvos pralaimėtoje byloje.