Valdančiųjų atsakas į "valstiečių" šantažą dėl partnerystės - tegu daro ką jie nori

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Valdančiųjų atsakas į "valstiečių" šantažą dėl partnerystės - tegu daro ką jie nori

Ket, 05/26/2022 - 11:00
Kategorija:
0 komentarų

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga praėjusią savaitę pagrasino, kad pasitrauks iš visų nacionalinių susitarimų, taip pat ir dėl gynybos, jei valdantieji teiks Civilinės sąjungos įstatymą ir valstybės vadovo statuso suteikimą Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui. Vakar į šiuos grasinimus sureagavo Seimo pirmininkė, kuri pareiškė, kad "tiesiog tai reikš, kad viena partija neprisijungia prie jo. Nei daugiau, nei mažiau“.

„Tai yra partijos apsisprendimas. O ši konkreti partija ar jos vadovai jau ne kartą problemas sprendė pasitraukdami“, – pridūrė ji kalbėdama Žinių radijuje.

„Dėl LVŽS pasakymų, kad jie norėtų trauktis iš nacionalinių susitarimų tiek dėl valstybės vadovo statuso pakeitimo klausimo, tiek dėl partnerystės vienokios ar kitokios man tai skamba labai paradoksaliai“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen. - „Tie įstatymo projektai, kurie reiškia arba tam tikrą mūsų visuomenės pažangą, mūsų vakarėjimą, ar tokią didesnę integraciją su mūsų sąjungininkais Vakaruose ar Šiaurės Europoje, tampa pretekstu trauktis iš susitarimų, kurie kalba apie mūsų bendrą gynybą, apie mūsų sąjungų stiprinimą, apie mūsų didesnę integraciją į bendrus formatus, aljansus tokius kaip, žinoma, NATO“.

Eltai Ramūnas Karbauskis sakė, kad dėl pasitraukimo iš nacionalinio susitarimo dėl gynybos bus tariamasi penktadienį partijos Tarybos posėdyje. Vis dėlto, neabejojama, kad tokiam žingsniui bus pritarta.