Nusilpę vyrų ir moterų dubens dugno raumenys sukelia ne tik skausmą, kenčia ir seksualinis gyvenimas

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Nusilpę vyrų ir moterų dubens dugno raumenys sukelia ne tik skausmą, kenčia ir seksualinis gyvenimas

Ant, 04/26/2022 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Šlapimo nelaikymas, skausmas sėdint ar diskomfortas seksualinės sueities metu. Tai vieni iš požymių, kurie gali byloti apie nusilpusius ar persitempusius dubens dugno raumenis, rašo ManoDaktaras.

„Jei čiaudint, kosint, juokiantis ar sporto treniruotės metu pajutote, kad šiek tiek nulašėjo šlapimo, tai gali būti pirmas rimtas požymis, kad reikia stiprinti dubens dugno raumenis“, – teigė kineziterapeutė Ieva Adomėnienė.

Pasak specialistės, dubens raumenų nusilpimas pasireiškia ir vyrams.

„Jei dubens dugno raumenys per daug įsitempę, iš karto pajusite seksualinio gyvenimo apribojimus, sutrikimus, diskomfortą. Seksualinė sueitis tampa itin skausminga tiek moteriai, tiek vyrui, – pasakojo I.Adomėnienė.

Kodėl kyla šios problemos vieno atsakymo nėra. „Jei darbe ir kasdieniame gyvenime žmogus nuolat patiria didelį stresą ar įtampą, kūnas vieną dieną į tai sureaguoja, įjungdamas dubens dugno spazmavimo mechanizmą. Žmogus tarsi papuola į užburtą ratą – dėl šio skausmo ima dar labiau nerimauti ir įsitempia, nežinodamas, kas su juo vyksta. O nuo šio streso dubens raumenys dar labiau spazmuoja“, – paaiškino kineziterapeutė.

Tiesa, spręsti šio negalavimo problemas gali padėti specialistas. Vienas iš būdų stiprinti raumenis yra Kėgelio pratimai. Jie atliekami įtraukiant dubens dugno raumenis, sulaikant ir atpalaiduojant.

Žymos