Mirė Anne Rice: „Interviu su vampyru“ autorė ir aktyvi LGBT teisių gynėja

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Mirė Anne Rice: „Interviu su vampyru“ autorė ir aktyvi LGBT teisių gynėja

Pen, 12/17/2021 - 17:00
Kategorija:
0 komentarų

Didžiulio populiarumo sulaukusios knygos „Interviu su vampyru“ ir kitų gotikinių romanų autorė Anne Rice mirė šeštadienį, sulaukusi 80 metų, praneša nbcnews. Ji buvo viena iš aktyviausių LGBTQ+ bendruomenės teisių gynėjų.

Jos sūnus Christopher Rice, kuris yra gėjus ir rašytojas, savo „Facebook“ puslapyje pasidalijo žiniomis apie motinos mirtį.

„Neįmanoma nusakyti didžiulio mūsų šeimos sielvarto. Mama parama man buvo besąlygiška – ji išmokė mane priimti savo svajones, atmesti komformizmą ir mesti iššūkį tamsiems baimės ir nepasitikėjimo savimi balsams“, – rašė jis. - „Kaip rašytoja, ji išmokė mane nepaisyti žanro ribų ir pasiduoti savo aistroms“.

1976 m. A. Rice parašė pirmąją ir žinomiausią Vampyrų kronikų serijos knygą „Interviu su vampyru“. Nors knyga nesužavėjo kritikų, ji iškart sulaukė komercinės sėkmės, daugiausia dėl jos populiarumo tarp gėjų skaitytojų.

Romano centre – vampyrai Louisas ir Lestatas. Louis pasakoja jaunam reporteriui, su kuriuo susitinka tamsiame San Francisko bare, apie nemirtingą gyvenimą kartu su savo siaubingu ir viliojančiu kūrėju Lestatu. Jis pasakoja, kaip jiedu į savo ratą priėmė mažą vaiką - Klaudiją ir kelis dešimtmečius ją augino.

2012 m. duodama interviu rašytoja pavadino Louisą ir Lestatą „pirmaisiais tos pačios lyties tėvais vampyrais“.

„Manau, kad esu jautri gėjams ir jaučiuosi kaip gėjus, nes visada peržengiau lytį ir visada suvokiau meilę kaip peržengiančią lytį“, – sakė ji 2017 m. interviu apie LGBTQ+ personažus jos knygose. - „Savo knygose visada kūriau meilės ryšius, kurie peržengė lytį“.


Daugiau NBCnews.