10 iššūkių su kuriais susiduria pasyvią poziciją užimantys gėjai?
Sklando mitas, kad neva tos pačios lyties vyrų intymių santykių metu viena pozicija yra sudėtingesnė nei kita. GayLine.LT peržvelgė daugelį psichologų ir ekspertų parašytų straipsnių bei nusprendė įvardinti su kuo susiduria pasyvai.
Neretai teigiama, kad aktyvią poziciją užimantis vyras turi daugiau stengtis, „dirbti“, o pasyviajam tereikia gulėti ir mėgautis. Tiesa ta, kad viskas gerokai sudėtingiau.
- Įtrūkimai
Siekiant, kad lytinis aktas būtų malonus, pasyvią poziciją užimantys vyrai turi rūpintis, kad nepatirtų traumų. Išangės įtrūkimai sukelia nemenką skausmą ir ilgai gyja, todėl intymiai akimirkai reikia atitinkamai pasiruošti.
- Fizinis pasirengimas
Kaip ir aktyviems vyrams, pasyvią poziciją užimantieji turi palaikyti gerą fizinę formą. Priešingai nei dažnai manoma, abiem partneriams lytinis aktas yra pastangų ir ištvermės reikalaujantis procesas. O kur dar spaudimas atrodyti patraukliai, ypač kai nusimeti drabužius.
- Netikrumas dėl maisto
Akivaizdu, kad pasyvią poziciją įmanoma užimti tik tuomet, kai nesi persivalgęs maisto. Intymius santykius tikrai negali visuomet suplanuoti. Tai reiškia, kad pasyvai niekada negali būti tikri kiek gali sau leisti valgyti – ypač pasimatymų metu.
- Psichologinis spaudimas
Visuomenėje vis dar gajūs mitai, neva pasyvumas susijęs su gėda. Net ir gėjų bendruomenėje vartojami terminai neva aktyvai „padarė“, „išpiso“ kitą – rodo norą dominuoti ir pažeminti partnerį. Taigi, būti pasyviu reiškia, kad neretai reikia dirbti ir su savo psichika bei atrasti stiprybės nekreipti dėmesio į žeidžiančius komentarus ir apgailėtiną kai kurių žmonių požiūrį.
- Gėdinimas
Jei pasyvią poziciją turintis asmuo turi daug partnerių, neretai jis vadinamas „kekše“. Kažkodėl tokių epitetų neišgirsi apie tuos aktyvus, kurie dažnai keičia savo partnerius. Tai dvigubi standartai, su kuriais tenka susidurti pasyvams. Toks gėdinimas neabejotinai reikalauja energijos ir pastangų susidoroti su psichologinėmis pasekmėmis.
- Priklausomybė nuo aktyvo
Pasyvią poziciją užimantys vyrai ne visada pasiekia pasitenkinimą iš santykių. Taip yra todėl, kad tam tikri aktyvai yra savanaudžiai ir pamiršta apie savo partnerio poreikius. Ne visi pasyvai gali ir nori tęsti sueitį tol, kol pagaliau pabaigs aktyvas. Arba priešingai – jis pabaigia greičiau, nei to norėtų pasyvas ir nesiima jokių veiksmų suteikti malonumą partneriui.
Aktyvo veiksmai turi daug įtakos akto kokybei. Tai susiję ir su pasirinktomis pozomis, dinamika ir požiūriu. Ne visuomet aktyvai leidžia pasyvams išreikšti savo poreikius, yra labai savanaudiški. Taigi, pasyvią poziciją užimančių vyrų intymių santykių kokybė priklauso ne tik nuo jų pačių elgsenos, bet ir partnerio.
- Didesnė rizika
Tyrimai rodo, kad didesnę tikimybė užsikrėsti ŽIV turi būtent pasyvią poziciją užimantis partneris. Būtent todėl labai svarbu naudoti PrEP ar kitas apsaugos priemones. Problemų kyla ir su partneriais, kurie atsisako naudoti apsaugos priemones.
- Preliudija
Priešingai nei aktyvams, pasyviems vyrams labai svarbi preliudija. Išangė yra labai jautri, todėl tenka aiškinti nepatyrusiems aktyvams, kad negali tiesiog į ją grūsti savo įrankio. Skubūs ir neapgalvoti parnerio veiksmai gali sukelti nemenką skausmą ir traumas.
- Higiena
Aktyvai tikisi, kad pasyvią poziciją užimantieji bus tinkamai pasirengę aktui. Taigi, priešingai nei aktyvams, pasyvams tenka ruoštis ilgiau ir atidžiau. To paties iš jų tikimasi ir po lytinio akto. Neva pasyvus parneris gali sau gulėti ir atsipalaiduoti, o va pasyvus – skubėti tikrintis ar viskas yra švaru.
- Elgsenos stereotipai
Pasyvią poziciją užimantys vyrai kartais susiduria su požiūriu, kad jie turėtų paklusti aktyvams. Neva tokia jų pareiga. Tiesa ta, kad ir pasyvių vyrų gretose apstu tų, kurie nori dominuoti proceso metu. Todėl ne visada sutampa parnerių įsivaizdavimas kas ką turėtų daryti.
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti