Kodėl galiu įsimylėti moterį, bet miegamajame noriu būti tik su vyru?
Visiškai neseniai dalyvavau viename pobūvyje. Jo metu viena mano pažįstama pasiteiravo kaip tai gali būti, kad ji jau kelis kartus buvo įsimylėjusi moteris, tačiau trauką jaučia tik vyrams. Tuomet pagalvojau, kad apie tai reikėtų parašyti ir GayLine.LT portale, nes tokių klausimų gali kiti ir kitiems.
Trisdešimtmetį šiemet švenčiantis seniausias Lietuvoje LGBTQ+ portalas pristato naują rubriką „Klausiate – atsakome“. Joje portalo redaktorius Martynas Norbutas pabandys atsakyti į visus jūsų klausimus. Turite klausimų – rašykite info@gayline.lt . Redakcija užtikrina, kad neviešins jūsų asmeninių duomenų, bet panaudos jūsų laiško ir mūsų parengto atsakymo tekstą.
Minėto vakarėlio metu Asta (vardas pakeistas) teigė, kad tiek, kai buvo studentė, tiek vėliau vieną kartą jautė labai stiprius jausmus moterims. „Aš buvau visiškai įklimpusi. Ėjau į pasimatymus, man rankos drebėjo, jaudinausi be galo. Aš norėjau su ja nuolatos būti, prisiglausti, apkabinti“, - pasakojo man ji ir čia pat pridūrė, kad be bučinių, daugiau jai nieko nesinorėjo.
Moteris tikino, kad visiškai kitokie jausmai jai kyla vyrams. „Man mažiau reikia visokių glamonių. Aš esu ne kartą įsimylėjusi ir vyrus, bet jausmas kitoms. Gal viskas kiek šalčiau, bet užtai su jais troškaus atsiduri miegamajame. Ir dabar to noriu“, - teigė ji.
Man sunku tiksliai sudėlioti mintis ką tuomet jai atsakiau, bet jei kas užduotų tokį klausimą raštu – pateikčiau žemiau esantį atsakymą. Būtent tuos pačius dalykus akcentavau ir kalbėdamas su savo pažįstama:
„Pirmiausia noriu padėkoti už atvirumą. Vertinu, kad kreipiesi į mane patarimo. Svarbu suprasti, kad kiekvieno žmogaus romantinė ir seksualinė trauka gali būti labai individuali ir kartais nevisiškai sutapti. Tiksliau sakant, jausmai gali būti vieni, o noras mylėtis – kas kita. Ir šie du dalykai nebūtinai eina koja į koją.
Kai kurie žmonės jaučia romantinę trauką vienai lyčiai, bet seksualinį potraukį – kitai. Tai gali būti susiję su daugybe veiksnių: emociniu artumu, ankstesne patirtimi, kultūrinėmis normomis ar tiesiog tuo, kaip formuojasi tavo asmeniniai jausmai ir troškimai.
Svarbu suprasti, kad seksualumas yra spektras, ir kiekvienas žmogus jame užima unikalią vietą. Kai kuriems žmonėms romantiniai jausmai ir seksualinis potraukis visada eina kartu, o kitiems jie gali skirtis. Tai nėra nei blogai, nei keista – tai tiesiog būdas, kaip tu išgyveni savo emocijas ir troškimus.
Taigi, natūralu kad tu gali įsimylėti moteris, bet nenori su jomis mylėtis. Tau tai norisi daryti su vyrais. Pavyzdžiui aš galiu įsimylėti ir moteris, ir vyrus, bet mylėtis – tik su vyrais. Seksui meilės nepakanka, būtina aistra, kuri gimsta iš instinktų. Aš galiu tai pajusti tik būdamas su vyru.
Jei tau reikia patarimo, nors nesu tuo tikras, tiesiog mėgaukis tuo, ką tau duoda gyvenimas. Svarbu būti atvirai su savimi ir neversti elgtis taip, kaip tu nenori. Atvirumas svarbus ir tave supantiems žmonėms – ypač moterims, kurios atlieps tavo meilę ir gali tikėtis kažko daugiau nei apsikabinimas. Taigi, suteik sau laimę gyventi gyvenimą toks, koks jis tau skirtas. Meilės niekada nebus per daug“.
Susiję tekstai:
- Niekam nejaučiu fizinės traukos. Ar aš normalus?
-
Pamačiau, kad mano sūnus žiūri gėjų pornografiją - ar jis homoseksualus?
-
Skaitytojas klausia: „Visi nori tik vieno. Ar aš vienintelis gėjus ieškantis tikros meilės?“
-
Skaitytoja klausia: kokio amžiaus žmonės pradeda suprasti, kad jie homoseksualūs?
-
Nejaučiau potraukio vyrams, bet pradedu įsimylėti savo draugą. Ką man daryti?
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti