Juodaodžių gėjų vyrų baleto trupės debiutas festivalyje

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Juodaodžių gėjų vyrų baleto trupės debiutas festivalyje

Št, 03/05/2022 - 10:00
Kategorija:
0 komentarų

Kovo 5 d., šeštadienį, JAV „Atlas“ scenos menų centro rengiamame festivalyje „Intersections“ su naujais kūriniais debiutuos Kolumbijos valstijoje įsikūrusi juodaodžių šiuolaikinio baleto trupė, rašo Washingtonblade.

„Black Leaves Project“, kurį šiuo metu sudaro juodaodžiai gėjai, atliks pasirodymą pavadinimu „Labirintas: kelionė“. Kūrinio metu grupė šokėjų judės labirintu ieškodami laisvės. Karty šokis įtrauks ir priklausomybės nuo narkotikų, meilės, neteisėto įkalinimo temas.

Spektaklyje taip pat bus gilinamasi į juodaodžių istoriją ir patirtas žaizdas, pavyzdžiui 1921 m. Talsa Race žudynės, gospel muzikos aušra ir pan.

„Negalite judėti į priekį neatsigręžę į praeitį“, – sakė meno vadovo padėjėjas, choreografas ir direktorių tarybos narys Camal Pugh. Pugh. - „Šis projektas yra atkaklumo, vilties ir meilės istorija“, – sakė jis.

„Labirintas: kelionė“ gimė iš noro panardinti publiką į juodaodžių vyrų istorijas, kupinas aistros ir meilės.

„Aš pradėjau šokti būdamas 14 metų Konektikute ir buvau toks vienintelis juodaodis vyras“, – sakė Stephen Wilson. - „Net kai koledže mokiausi Alvin Ailey Amerikos šokio teatre ir Harlemo šokio teatre, retai matydavau pastatymus, su kurių istorijomis esu susijęs“.

S. Wilson sukūrė „Black Leaves“ trupę, nes siekė suteikti saugią erdvę juodaodžiams šokėjams, kurioje jie išmoktų šokio technikos ir įgalintų visuomenę suprasti juodaodžių istoriją ir gyvenimą ne tik remiantis klišių kupinais filmais iš Europos.

Po šeštadienio pasirodymo trupė planuoja surengti daugiau pasirodymų vasarą ir rudenį.