Dokumentinio teatro spektaklis – apie temas, kurios priešina Lietuvos visuomenę. Tarp jų ir LGBTQ+

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Dokumentinio teatro spektaklis – apie temas, kurios priešina Lietuvos visuomenę. Tarp jų ir LGBTQ+

Pir, 02/21/2022 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Nacionaliniame Kauno dramos teatre – dokumentinio teatro spektaklis „Kauno asamblėja“. Jame – apie temas, kurios priešina Lietuvos visuomenę ir dialogo paieškas. Viena šių temų - žinoma, LGBTQ+ lygiateisiškumas. Kaunas yra penktas miestas, kuriame kūrėjai iš Kanados stato „Asamblėją“.

Spektaklio autoriai – teatro „Porte Parole“ kūrėjai iš Kanados. „Asamblėja“ pradedama kurti nuo vakarienės, į kurią kviečiami keturi nepažįstami, skirtingų pažiūrų žmonės. Kaune vyko dvi vakarienės, jas moderavo aktoriai Henrikas Savickis ir Aistė Zabotkaitė.

Vakarienės dalyvių ir temų jie ieškojo gatvėje, socialinėje žiniasklaidoje, naujienų portaluose. A. Zabotkaitė sako, spektaklio temos – arti žiūrovų ir veikia kiekvieną.

„Tai abortų klausimai, LGBT teisės ir laisvės ir kiek mes turėtume jos suteikti, pabėgėlių tema, tai visos realiai opios temos, kurios ir išeina iš pačio žmogaus, vos tik jis pradeda šnekėti apie dalykus, kurie jį neramina arba kurie jam yra svarbūs, tai iš tų pačių žmonių ir atėjo visos tos temos“, – teigia aktorė.

H. Savickis sako, šioje „Kauno asamblėjoje“ norima pasakyti, kad reikia išmokti kalbėtis, išklausyti kitos pusės argumentus.

Anot jo, dramaturgija sudėliota iš to, kas buvo kalbėta vakarienės metu: „Aišku, ji yra suspenduota, išgryninta, tie nuobodūs momentai, jų nėra, palikta tik esmė ir nežinau, visai įdomus darbas, rezultatas netikėtai įdomus“.

Daugiau LRT.