Skirmantas Bikelis: bažnyčia skleidžia nelygybės ir paklusnumo ideologiją
Lietuvos socialinių mokslų centro Teisės instituto mokslininkas Dr. Skirmantas Bikelis Delfi paskelbtoje nuomonėje pažymi, kad bažnyčia sąmoningai visuomenę gąsdina anglišku terminu – gender ideologija. Išvertus į lietuvių kalbą šią ideologiją mokslininkas apibūdina kaip laisvę rinktis atliekamą vaidmenį visuomenėje. Tuo metu pati bažnyčia skleidžia priešingus dalykus – reikalavimą paklusti ir pritarti nelygybei.
„Gender ideologiją lietuviškai būtų galima vadinti lygybės ir buvimo savimi ideologija. Pagal lygybės ir buvimo savimi ideologiją, asmenys patys renkasi, kokį vaidmenį jie atliks visuomenėje: kokią darbinę veiklą rinksis, kiek bus aktyvūs siekdami karjeros, o gal daugiau dėmesio teiks namų ūkiui, vaikų gimdymui, šeimos puoselėjimui ar laiką skirs kitiems prioritetams, kaip jau pačiai ar pačiam atrodys geriau.
Buvimas savimi pagal šią ideologiją reiškia ir tai, kad žmogus kuria savo romantinius santykius ir šeimą su tuo, ką myli, to nesigėdija, neslepia ir nėra dėl to smerkiamas, bet priešingai, visuomenė tuo džiaugiasi, kaip ir visomis šeimomis“, - teigia Dr. Skirmantas Bikelis.
Jis teigia, kad bažnyčia siūlo rinktis visiškai kitokį gyvenimo būdą, kuriame dominuoja nelygybė, paklusnumas.
„Asmuo, kurdamas šeimą, turėtų paklusti vyrų globėjiškais balsais ir žvilgsniais skelbiamai tvarkai, kuri esą užtikrina visuomenės dorovę ir gerovę. Ši ideologija pripažįsta teisę į šeimą tik daliai žmonių, pasižyminčių tik viena iš galimų seksualinių orientacijų. Kitiems žmonėms ši ideologija liepia tiesiog pamiršti apie šeimos kūrimą, slėpti savo šiltus jausmus ir melsti Dievo atleidimo dėl to, kad gimė neteisingos orientacijos.
Nelygybės ir paklusnumo ideologija mato moterį kaip būtybę, turinčią vykdyti jai priskirtas funkcijas, ir nesikišančią ten, kur yra tik vyrų sritis“, - Delfi nuomonėje teigia mokslininkas.
Skirmantas Bikelis pastebi, kad šiuo metu Lietuvoje dominuoja būtent nelygybės ir paklusnumo ideologija. Tai atspindi ir rinkiminiai debatai. „Platesnį pritarimą lygybės ir buvimo savimi ideologijai galėtų paspartinti politikų lyderystė“, - sako jis.
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti