Minsko režimo įkalintas Baltarusijos filosofas Mackevičius pradėjo bado streiką

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Minsko režimo įkalintas Baltarusijos filosofas Mackevičius pradėjo bado streiką

Tre, 02/16/2022 - 12:10
Kategorija:
0 komentarų

Daugiau nei pusantrų metų Minsko režimo kalinamas Baltarusijos filosofas metodologistas Vladzimiras Mackevičius pradėjo bado streiką, reikalaudamas užbaigti prieš jį pradėtą ikiteisminį tyrimą ir paskelbti jo teismo proceso datą, rašo Delfi.
 

Kaip nuotolinėje spaudos konferencijoje antradienį pranešė jo duktė Nadežda Lučionok, jos tėvas buvo sulaikytas ir įkalintas Minsko tardymo izoliatoriuje dar 2021-ųjų rugpjūtį, pateikus įtarimus dėl šiurkščių viešosios tvarkos pažeidimų organizavimo, tačiau iki šiol nesulaukė teismo. Ji sako, kad per visą kalinimo laiką 65-erių V. Mackevičiaus sveikatos neleista įvertinti nepriklausomiems gydytojams, jam nebuvo suteikta teisė pasimatyti su dvasininku.

„Būtent todėl, laikydamasis savo pirminių pareiškimų, jis šiandien pradėjo „sausą“ bado akciją ir atsisako net vandens. Bado akcijos sąlygos kelia akivaizdų pavojų mano tėvo sveikatai ir gyvybei, įvertinus ir jo amžių, tad mums liko mažai laiko imtis kokių nors veiksmų“, – kalbėjo N. Lučionok, organizacijos „Baltarusijos solidarumo centras“ atstovė.

Daugiau Delfi.