Denisas Kolomyckis: kūrėjas privalo prisiimti atsakomybę už savo atliktus veiksmus

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Denisas Kolomyckis: kūrėjas privalo prisiimti atsakomybę už savo atliktus veiksmus

Pen, 12/03/2021 - 08:00
Kategorija:
0 komentarų

„Aš esu matęs kelias akcijas, kurios buvo absoliučiai nevykusios. Kad ir prie Seimo, su labai katastrofiškom žinutėmis. Kur jie galvojo, kad daro ten kažkokią meninę akciją. Bet tai toli gražu nuo to“, – LRT laidai 72 atspalviai sako menininkas Denisas Kolomyckis, komentuodamas su šeimų maršu susijusių žmonių rengtus protestus. – „Jei tie tikslai yra neigiami, kiršinantys, visuomenė jau dabar yra pakankamai išsilavinusi, kad tai pamatytų“.

„Dažnai yra klausiama – ar menas turi būti politiškas? Mes išeiname į lauką ir atsistojame ant plytelės – tai yra politika. Mes valgome bananus Vilniuje, kur jie neauga – tai yra politika. Mes drabužius nešiojame vienokius ar kitokius. Menas, kuris reaguoja. Kuris atėjęs iš vidinio pasaulio, kad ir iš kur jis beateitų jis yra reflektuojantis, arba tam tikra prasme yra politiškas. Tiktai čia yra klausimas kokia yra menininko pozicija. Ar jis nori likti nuošaly (...) Ar jis nori pasidalinti savo nuomone arba pozicija. Taigi aš renkuosi stabiliai ir stipriai kalbėti apie tai“ – sako menininkas kalbėdamas apie socialinio teisingumo sampratą savo kuriamame mene.

Menininkas interviu metu dalinosi ir mintimis kaip jis vertina prievartą. „Bet kuris kūrėjas privalo prisiimti atsakomybę už savo atliktus veiksmus. Ir jei tos atsakomybės neprisiima – tuomet jis kvestionuoja paties fakto buvimą. Tada mes visi kiti, aplinkiniai žmonės, esame panardinti į nežinomybės liūną. Patys nežinome kaip reaguoti į tą žmogų. Tas atsakomybės prisiėmimas už atliktus veiksmus, arba tiesiog atsiprašymas – jisai privalėjo atsirasti“, - komentuodamas seksualiniu priekabiavimu apkaltinto Šarūno Barto istoriją.

Visą 72 atspalviai laidą klausykite ČIA.