Balandžio 24 ir 25 d. - Mo muziejus - pokalbiai apie lytiškumo ugdymą

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Balandžio 24 ir 25 d. - Mo muziejus - pokalbiai apie lytiškumo ugdymą

Sek, 04/21/2024 - 13:00
Kategorija:
0 komentarų

„Kalbėti apie lytiškumą paprasta, kai žinai, kaip“ – taip teigia MO muziejus, kuris balandžio 24 ir 25 dienomis kviečia visus norinčius nugalėti baimes, įveikti stereotipus ir įsigilinti į su lytiškumo ugdymu susijusias temas. Nemokamų seminarų metu informaciją pateiks lytiškumo ugdymo ekspertė Akvilė Giniota, o parodos „Šito pas mus nėra“ lankytojams bus galima gauti ir atmintinę kaip šiais klausimais kalbėti su vaikais.
 

„Susidūrėme su paradoksu, kuomet meno kūriniai MO parodoje įstatymiškai yra traktuojami kaip nepilnamečiams žalinga informacija, nors menas – viena geriausių priemonių formuoti sąmoningą ir atvirą jauno žmogaus santykį su savimi bei savo aplinka.

Diskusijos komandoje ir konsultacijos su lytiškumo ugdymo eksperte Akvile Giniota padėjo išsigryninti, jog apie lytiškumą kalbėti baisiausia ir nejaukiausia yra patiems suaugusiesiems. Taip kilo mintis pakviesti juos į saugią muziejaus erdvę, kur su ekspertės pagalba ieškotume būdo patogiau būti šioje temoje“, – apie projekto atsiradimą pasakoja M. Ivanauskienė.

Dviejų susitikimų ciklas su A. Giniota, MO muziejuje vyksiantis balandžio 24–25 dienomis, bus skirtas tėvams, mokytojams ir kitiems suaugusiems. Susitikimai dalyviams suteiks bazinius įrankius, kurie leis patogiau jaustis kalbant apie lytiškumą, ir taps proga kiekvienam individualiai ar visiems drauge pabūti šioje temoje, pamėginti ją prisijaukinti, atrasti atsakymus į dominančius klausimus.

Be to, MO muziejaus lankytojai kviečiami pasinaudoti specialia A. Giniotos sukurta atmintine, naudinga su vaikais lankantis didžiojoje parodoje „Šito pas mus nėra“ ar kitur susiduriant su kūniškumo ir seksualumo temomis.

1