Joe Bidenas trans atminimo dieną: „Amerikoje nėra vietos neapykantai“

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Joe Bidenas trans atminimo dieną: „Amerikoje nėra vietos neapykantai“

Tre, 11/22/2023 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Lapkričio 20-ąją minima trans žmonių atminimo diena, kurios metu prisimenami iš transfobiškų paskatų nužudyti asmenys. Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas išplatino pareiškimą šiai dienai pažymėti.

„Amerikoje nėra vietos neapykantai ir niekas neturėtų būti diskriminuojamas vien dėl to, kad yra savimi“, – sakė Joe Bidenas. - „Šiandien, Translyčių asmenų atminimo dieną, primename, kad norint įvykdyti šį pažadą, reikia nuveikti dar daugiau. Apgailestaujame, kad 26 translyčiai amerikiečiai neteko gyvybės šiais metais. Nors kiekviena iš šių mirčių yra tragedija, tikroji nukentėjusiųjų aukų skaičius tikriausiai yra dar didesnis, kai dauguma tų, į kuriuos buvo nukreipta neapykanta, yra juodaodės moterys“.

Jis pridūrė, jog dabartinė situacija yra netoleruotina, bei paminėjo veiksmus, kurių imamasi užtikrinti trans ir LGBTQ+ žmonių lygiateisiškumą.

„Tai nepriimtina, todėl mano administracija ėmėsi veiksmų, kad sustiprintų translyčių asmenų ir visų LGBTQI+ amerikiečių teises ir apsaugotų jų saugumą. Mano administracija panaikino draudimą translyčiams amerikiečiams tarnauti mūsų šalies kariuomenėje, o aš pasirašiau istorinį vykdomąjį aktą, kuriuo siekiama sustiprinti visų LGBTQI+ amerikiečių pilietinių teisių apsaugą“, - tęsė jis.

Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas pabrėžė, kad būtina ir toliau kovoti su diskriminacija ir pakvietė visus prie šios kovos prisidėti.

„Niekada negalime tylėti neapykantos akivaizdoje. Liūdėdami dėl trans amerikiečių netekties šiais metais, turime iš naujo įsipareigoti niekada nenustoti kovoti, kol visi amerikiečiai negalės gyventi be diskriminacijos“, - pabrėžė Joe Bidenas.