„Laisviečiai“: Prezidentas vetuotų civilinės sąjungos įstatymą

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

„Laisviečiai“: Prezidentas vetuotų civilinės sąjungos įstatymą

Ant, 10/17/2023 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Nutekintas Laisvės partijos valdybos vidinis dokumentas atskleidžia, kad prezidento patarėjai neformaliai yra informavę, jog jei civilinės sąjungos įstatymas būtų patvirtintas parlamente - jis būtų vetuotas ir gražintas tobulinti. Tai reiškia, kad net LGBTQ+ bendruomenės netenkinantis projektas beveik neturi šansų įsigalioti.

Atmesti prezidento veto reikia, kad už įstatymą balsuotų daugiau nei 71 Seimo narys. Akivaizdu, kad tokios daugumos šis įstatymas parlamente neturi.

Delfi rašo, kad vetavimo priežastis greičiausiai būtų galima Igno Vėgėlės kandidatūra prezidento rinkimuose. G. Nausėda nenorės suteikti preteksto konkurentui įgyti pranašumą tarp konservatyviai nusiteikusių rinkėjų.

Tiesa, Laisvės partija mato galimybę paveikti prezidento poziciją per socialinius partnerius ir organizacijas, diplomatines atstovybes.

„Jų pozicija gali būti esminė prezidentui Gitanui Nausėdai apsisprendžiant dėl įstatymo pasirašymo. Būtina naudotis visais įmanomais kanalais, kurie galėtų prezidentūrai įrodyti, kad nors Lietuva ir pats prezidentas tarptautinėse platformose pasisako kaip viena aktyviausiai žmogaus teises ginančių valstybių, tačiau nesugebėjimas užtikrinti jų visiems piliečiams savo šalies viduje gali pakenkti Lietuvos užsienio politikos nuoseklumui, tarptautinei reputacijai, taip pat ir investiciniam klimatui“, – nutekintame dokumente teigia laisviečiai.

GayLine.LT pastebi, kad G. Nausėda ne kartą garsėjo homofobiniais pasisakymais tyčia neigdamas Lietuvos Konstituciją bei Konstitucinio Teismo pateiktą šeimos sąvokos išaiškinimą.