Trans vaiko mama: Nustokime bandyti keisti kitus žmones, keiskime save

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Trans vaiko mama: Nustokime bandyti keisti kitus žmones, keiskime save

Sek, 09/24/2023 - 10:50
Kategorija:
0 komentarų

„Nežinau, kas turi įvykti mamos širdyje, kad ji atsisakytų savo vaiko dėl jo lyties“, – sako Asta, kuri su savo vyru Remigijumi augina trans vaiką. Jų vaikas būdamas 12 metų atskleidė tėvams, jog jaučia esanti berniuku. Jau ketverius metus tėvai augina sūnų.

Asta Delfi.Lt pasakojo, kad simptomų, jog jos vaikas patiria kažkokių sunkumų ar pokyčių nebuvo daug. Žvelgdama atgal ji sako, jog tai galėjo būti atsisakymas eiti į plaukimo treniruotes ir dėvėti moterišką plaukimo kostiumą, nenoras dėvėti sijono, kaip mokyklos uniformos dalies ir pan. Tiesa vėliau, jų vaikas nenorėjo eiti į mokyklą, suprastėjo pažymiai, šeima pradėjo lankytis pas šeimos terapeutą.

„Vieną dieną gavau ranka rašytą laišką nuo savo vaiko. Tame laiške vaikas prisipažino besijaučiantis berniuku. Tai buvo ilgas laiškas, su daug detalių ir jausmų“, - sako Asta. – „Manau, kad mano vaikui tai buvo labai svarbus žingsnis. Tai buvo pirmas žingsnis į laisvę, į savęs priėmimą. Tai buvo žingsnis link tikrojo savęs, kur sumišimą, vienatvę, atstūmimo baimę pakeis šeimos meilė ir parama”.

Perskaičius laišką Astai pasidarė negera. Ji išėjo pasivaikščioti, o grįžusi iškart ėmėsi informacijos ieškoti internete. „Tuo metu turėjau lygiai nulį informacijos šia tema, tai buvo didelė nežinomybės baimė. Nežinojimo, kaip padėti savo vaikui, baimė“, - teigia mama.

Tiesa, ji jau ir tuomet žinojo, kad besąlygiškai palaikys savo vaiką tokį, koks jis yra. Moteris pasakoja sulaukusi aplinkinių neigiamų komentarų, dalis žmonių atsisakė su jais toliau bendrauti. Vis dėlto, atėjo naujos pažintys ir kontaktai, kurie teikė taip reikalingą paramą.

„Aš buvau draugų spaudžiama vesti vaiką pas gydytojus, tikrinti vaiko psichinę sveikatą, abejoti vaiko sveiku protu, abejoti savo sveiku protu (nes palaikau savo vaiką). Gavau patarimų apriboti vaiko bendravimą internete, nes, anot mano draugų, socialinė medija privertė mano vaiką keisti lytį. Dar buvo daug nuorodų į krikščioniškų organizacijų neigiamus pasisakymus tuo klausimu ir pasiūlymai pažiūrėti vaizdo įrašus ar filmus, kaip vaikui bus negerai, jei eis tuo keliu“, - Delfi.lt sako Asta.

Ji teigia, kad negali suprasti tėvų, kurie atsisako savo vaiko dėl to, kad jis išdrįsta prabilti ir būti savimi.

„Man plyšta širdis dėl kiekvieno vaiko, paauglio ar jau suaugusio žmogaus, kurio mama atsižadėjo, nes jis neatitinka mamos susikurto tobulo paveikslėlio. Nustokime bandyti keisti kitus žmones. Jei ką ir galime pakeisti, tai tik save“, - pataria mama.