Ukrainą ginanti trans karė užpulta gatvėje. Valdžia raginama nuodugniai ištirti šį atvejį

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Ukrainą ginanti trans karė užpulta gatvėje. Valdžia raginama nuodugniai ištirti šį atvejį

Št, 08/19/2023 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Trans moters užpuolimas Lvive atskleidė su kokiais iššūkiais susiduria LGBTQ+ bendruomenė Ukrainoje. Po šio neapykantos akto šalies institucijos raginamos surasti kaltininką.

Hanna Mark tapo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kare gerokai prieš Rusijos invaziją praėjusiais metais. Translytė moteris yra viena iš daugelio įvairaus išsilavinimo ir profilio ukrainiečių, nusprendusių prisijungti prie kovos su Rusijos vykdoma agresija po 2014 metų karinių veiksmų, rašo EuroNews.

Hanna buvo pasiėmusi atostogas kariuomenė, kad dalyvautų savo motinos laidotuvėse ir kalbėjosi telefonu su savo vaikinu, kai nežinomas užpuolikas ją pargriovė ir ėmė spardyti, kai ji gulėjo ant žemės. Incidentas įvyko rugpjūčio 15 d., ir nuo to laiko pasklido raginimai nuodugniai atsakingoms institucijoms nuodugniai ištirti šį įvykį.

Dalį išpuolio užfiksavo pašalinis asmuo ir paskelbė socialiniuose tinkluose. „Tiesiog nerandu žodžių“, – po išpuolio parašė Hanna, kurios veidas buvo nusėtas mėlynėmis. - „Taip elgiamės su žmonėmis, kurie gina mūsų šalį. Tik todėl, kad ji atrodo taip, kaip mano, kad turėtų atrodyti. Puiku“.

Tai ne pirmas kartas, kai į Hanną nusitaiko transfobiški asmenys. Prieš kurį laiką atsitiktinis praeivis sugriebė ją ir į veidą išrėkė viską ką galvoja; kitą kartą jai į veidą buvo papurkšta pipirinių dujų.

Ukrainoje vis dar susiduriama su homofobiniais išpuoliais, tiesa – Rusijos pradėtas karas ir Kremliaus vykdomas susidorojimas su LGBTQ+ žmonėmis padeda nubrėžti raudoną liniją ir skatina žmones apsispręsti kurią pusę jie palaiko.

Nors tos pačios lyties asmenų santuokos Ukrainoje nepripažįstamos, parlamentas svarsto galimybę įteisinti tos pačios lyties asmenų šeimas.