Jungtinė Karalystė neleis kurti lyčių požiūriu neutralių tualetų

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Jungtinė Karalystė neleis kurti lyčių požiūriu neutralių tualetų

Pir, 08/14/2023 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Jungtinės Karalystės vyriausybė paskelbė apie reikalavimus naujiems pastatams, kurie užkirs kelią kurti lyčių požiūriu neutralius tualetus negyvenamuosiuose pastatuose. Neva atskiri vyrų ir moterų tualetai turi „apsaugoti vienos lyties erdves“.

„Šie reikalavimai priimti kai moterys ir pagyvenę žmonės nerimauja dėl orumo ir privatumo, (...) nes viešai prieinami tualetai vis dažniau paverčiami lyčių požiūriu neutraliomis vietomis“, – teigiama pareiškime.

Pagal naują reikalavimą statybos planuose bus reikalaujama nurodyti „atskirus vienos lyties tualetus“ skirtus vyrams ir moterims, rašo PinkNews.

Pranešama, kad pagal naują siūlomą politiką mišrios lyties asmenų bendro naudojimo patalpos negali būti „pasirinkimas“, išskyrus retas aplinkybes. Kol kas reikalavimai bus taikomi tik Anglijos teritorijoje. Vyriausybė nedetalizavo ar ateityje planai bus taikomi Škotijai, Velsui ar Šiaurės Airijai.

Remiantis neseniai „YouGov“ atlikta apklausa, 47 procentai moterų Jungtinėje Karalystėje nepritaria lyčių atžvilgiu neutraliems tualetams. Tiek pat moterų sako, kad tokiems tualetams pritartų, taip pat išlaikant ir vyrų bei moterų tualetus. Likę šeši procentai palaiko tik lyčių atžvilgiu neutralius tualetus arba neturi nuomonės.