Savivaldybė žada vėl atnaujinti vaivorykštės perėją. Įvardino kiek tai kainuoja

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Savivaldybė žada vėl atnaujinti vaivorykštės perėją. Įvardino kiek tai kainuoja

Tre, 07/26/2023 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Šį mėnesį vaivorykštės spalvų perėja Pylimo gatvėje vandalų buvo sugadinta keturis kartus. Vilniaus miesto savivaldybės atstovas Lrytas patvirtino, kad ir šį kartą ji bus atnaujinta. Taip pat buvo įvardintos sumos, kurios išleidžiamos jai sutvarkyti.

Vilniaus miesto savivaldybės ryšių su žiniasklaida specialistas Gabrielius Grubinskas teigė, kad perėjos atnaujinimo darbai kainuoja nuo 300 iki 500 eurų – priklausomai nuo jos sugadinimo laipsnio.

„Darbai atliekami savivaldybės lėšomis, tačiau jei policija nustatys perėją sugadinusius asmenis ir skirs jiems baudas už chuliganizmą, tuomet būtų galima išsiieškoti savivaldybės infrastruktūrai padarytos žalos atstatymo kaštus“, – Lrytas žurnalistams sakė jis.

Gabrielius Grubinskas pabrėžė, kad prie perėjos yra įrengtos vaizdo kameros, todėl kiekvieną kartą kai įvykdomas išpuolis – vaizdo įrašai perduodami policijai.

Lietuvos gėjų lygos vadovas V. Simonko pabrėžė, kad tikisi, jog savivaldybė nepasiduos ir atnaujins perėją.

„Daug keliaujame po Europą – dideliuose miestuose, sostinėse visada galima surasti panašias perėjas. Kai keliauju, visada pagalvoju, kad šiuo atveju Vilnius nedaug kuo skiriasi nuo Briuselio, Reikjaviko, Berlyno ir kitų pažangių miestų. Labai norėčiau tikėtis, kad kažkada tai nusistovės ir niekas taip negatyviai nereaguos į šitą perėją. Manau, kad vieši renginiai tik prisidės prie atviresnio miesto, ir parodysime Europai, kad esame vienas iš pažangių Europos miestų. Linkėčiau savivaldybei nepasiduoti – mes nugalėsime“, – tvirtino jis.