Lietuvos gėjų lyga

Britų Drag ikona: mokyklose mokoma, kad dalis jūsų asmenybės nėra priimtina

Per daug džiaugsmo, per daug garso, per daug juoko – tai tik keli dalykai, kuriuos švietimo sistema stengiasi pakoreguoti vaikuose, sako „Vilnius Pride“ konferencijoje dalyvaujantis akademikas, Drag, Dr. Cheddar Gorgeous. Bet koks kitoniškumas vertinamas kaip problema, o ne kaip galimybė ir potencialas, kuris išskiria žmones vienus nuo kitų. Mokyklose kuriama aplinka, kur kitoniškumas laikomas grėsme egzistuojančiai tvarkai.

Norite su grupe žygiuoti LGBTQ+ eitynėse Vilniuje - registruokitės

Birželio 8 d. Lietuvos gėjų lyga Vilniuje organizuoja eitynes „Už lygybę!“. Organizatoriai žada išskirtinę šventę. Nors pavieniai žmonės renginyje galės dalyvauti nevaržomai, grupės iš 5 ar daugiau narių kviečiamos registruotis iš anksto.

Lietuvos vyriausybė ir NVO pateikė skirtingas nuomones dėl nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymo nuostatų

Lietuvos vyriausybė ir nevyriausybinės organizacijos tarptautinei organizacijai pateikė visiškai skirtingus vertinimus dėl įstatymo, kuriuo ribojamas informacijos apie LGBTQ+ bendruomenę prieinamumas nepilnamečiams. Vyriausybė teigia, kad šio įstatymo taikyti neįmanoma, o NVO sako, kad tai „prisideda prie LGBTIQ+ bendruomenės diskriminacijos ir iniciatyvų nukreiptų prieš juos kūrimo“.

Rudomanskis: Lietuvos mokyklose vyrauja nesaugi aplinka LGBTQ+ vaikams, mokytojai kartais prisideda prie patyčių

Tolerantiško jaunimo asociacijos pirmininkas Artūras Rudomanskis pastebi, kad mokyklose vengiama kalbėti apie LGBTQ+ žmones. Tai skatina patyčias, kuria nesaugią aplinką mokykloje. Dar daugiau, pasitaiko atvejų, kai patys mokytojai prisideda prie tų, kurie traumuoja LGBTQ+ vaikus.

Ekspertai: LGBT moksleivių padėtis Lietuvos mokyklose pablogėjo

2022 m. spalio – 2023 m. sausio mėn. Lietuvos Gėjų Lyga vykdė internetinę LGBTQ+ moksleivių apklausą apie jų patirtis Lietuvos mokyklose. Tyrimo rezultatus analizavusi Vilniaus Universiteto Lyčių studijų centro lektorė dr. Ernesta Platūkytė sako, kad lyginant su 2017 metų duomenimis - mokykloje situacija pablogėjo.

Savivaldybė žada vėl atnaujinti vaivorykštės perėją. Įvardino kiek tai kainuoja

Vilniaus miesto savivaldybės ryšių su žiniasklaida specialistas Gabrielius Grubinskas teigė, kad perėjos atnaujinimo darbai kainuoja nuo 300 iki 500 eurų – priklausomai nuo jos sugadinimo laipsnio.

„Darbai atliekami savivaldybės lėšomis, tačiau jei policija nustatys perėją sugadinusius asmenis ir skirs jiems baudas už chuliganizmą, tuomet būtų galima išsiieškoti savivaldybės infrastruktūrai padarytos žalos atstatymo kaštus“, – Lrytas žurnalistams sakė jis.