Seimo diskusijose dėl civilinės sąjungos valdantieji kaltinti paminantys krikščioniškas vertybes ir griaunantys šeimos sampratą
Vakar Seime vykusios diskusijos dėl Civilinės sąjungos įstatymų paketo priminė dežavu. Vėl ir vėl kartotos tie patys, niekuo nepagrįsti kaltinimai. Opozicijos nariai ėmėsi aiškinti, kad balsuosiantys už pataisas pamins krikščioniškas vertybes, taip pat, jog sąjunga neva pakeis šeimos sampratą.
„Taigi, mieli krikščionys, dėl to, ką mes norime šiandien priimti, tikrai mums Dievas nepadės, nes tai prieštarauja Bažnyčios mokslui“ – Seime audringą kalbą rėžė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Algimantas Dumbrava. – „Tai mūsų tikėjimą ir mūsų tas tradicijas labai žemina. Tuos žmones, kurie yra pakrikštyti (...) aš tikrai kviesčiau nepasiduoti toms dėlionėms“.
A. Dumbrava pamiršo, kad duodamas Seimo nario priesaiką prisiekė ant Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įsipareigojo jos laikytis. Konstitucija numato religijos ir valstybės valdymo atskyrimą.
A. Dumbravos kolegė, Asta Kubilienė, kalbėdama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime vardu, ėmėsi toliau vystyti mintį, kad neva civilinė sąjunga pakeis šeimos institutą. Ji, kaip ir visi tai teigiantys, ignoravo Konstitucinio Teismo išaiškinimą, kad šeimos pagal Lietuvos Konstituciją gali būti įvairios, nebūtinai jas turi sudaryti moteris ir vyras.
„Tai iki šiandien tik visiškas naivuolis ir nesusiprantantis gali turėti iliuzijų, kad šiandien priiminėjame kažką kita, ne su santuoka konkuruojantį šeimos teisinį institutą“, - sakė A. Kubilienė.
Politikei antrino ir Darbo partijos frakcijos narys Andrius Mazuronis. „Tikslas yra iš principo teisiniame reguliavime, galiojančiame Lietuvos Respublikoje, pakeisti šeimos sampratą. Tai reikia labai aiškiai įvardinti“, - kritikuodamas projektą sakė jis.
Konservatorius Arūnas Valinskas į minėtą kritiką atsakė, kad opozicijos nariai sąmoningai klaidina visuomenę.
„Civilinės sąjungos oponentai teigia, kad gina šeimą, bet būtent šeimoms šiandien svarstomo reguliavimo ir reikia. Šeimoms ne pagal vieną ar kitą dokumentą ar popierių, kurį valstybė yra įgali šiuo metu joms išduoti, bet pagal savo kuriamų santykių turinį, pagal įsipareigojimo vienas kitam svarbą, pagal mūsų Konstituciją, pagal Konstitucinio Teismo išaiškinimus, galų gale pagal sveiką protą ir logiką“, - teigė jis.
Seimo narys atsakė ir tiems, kurie neva gina krikščioniškas vertybes, primindamas, kad diskriminacija negali būti sektina.
„Teigiama, kad yra ginamos tradicinės, krikščioniškos vertybės ir atstovaujama visuomenės konservatyvumui. Kolegos, niekada nelaikiau nepagrįstos diskriminacijos nei tradicija, nei vertybe, nei kokia nors tradicine vertybe. Dėl religijos, tai žinote, kartais šitas ginčas gali priminti kažkokį grynai teorinį fizikinį ginčą, kuomet yra paskaičiavimai, bet to neįmanoma patikrinti praktiškai“, - sakė A. Valinskas.
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti