Išleistas komiksas nagrinėjantis stereotipus - kas yra moteriška, o kas vyriška?

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Išleistas komiksas nagrinėjantis stereotipus - kas yra moteriška, o kas vyriška?

Ket, 05/18/2023 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Visuomenėje vis dar gausu klaidingų įsitikinimų kas yra vyriška, o kas yra moteriška. Šie stereotipai daro poveikį vaikams, ypač tiems, kuriems kartais sunku suprasti kodėl jie yra verčiami elgtis pagal iš anksto nustatytus šablonus. Dar didesnį pasimetimą patiria LGBTQ+ vaikai. Šią sudėtingą temą paprastai ir suprantamai pristato naujasis Tolerantiško Jaunimo Asociacijos išleistas komiksas.

„Ar galite įsivaizduoti pasaulį, kuriame merginos gali būti stiprios, o vaikinai gražūs? Kuriame rožinė ir mėlyna spalva neturi lyties? Tai ne utopija, o pasaulis be heteronormatyvumo. Džiaugiamės, kad galime pristatyti jums mūsų šeštąjį LGBTQ+ komiksą „Tarp dviejų planetų“ ir jame skiriame dėmesį heteronormatyvumo temai“, - rašoma organizacijos Facebook paskyroje.

Leidinys yra pasiekiamas visiems norintiems internetu. Jį galima rasti ČIA.

„Dėl lyčių supriešinimo labai nukenčia LGBT+ asmenys, nes turi dilemą ar priešintis savo tapatybei (...), ar pasipriešinti daliai visuomenės, kuri vedina tik savo įsitikinimų reikalauja iš kitų žmonių priimti tą heteronormatyvinę tapatybę“, - rašoma komikso įvade.

Anot leidinio autorių, jo tikslas yra padėti mąstyti žmonėms atviriau. O tai leistų ne tik laužyti stereotipus, bet ir kurti laimingesnę, sveikesnę visuomenę.