Emilija Švobaitė: Lietuva siekia įteisinti nusikaltimus žmogiškumui

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Emilija Švobaitė: Lietuva siekia įteisinti nusikaltimus žmogiškumui

Št, 04/29/2023 - 16:00
Kategorija:
0 komentarų

Lietuvos politikams įteisinus tarptautinius susitarimus pažeidžiantį ir žmonių gyvybes devalvuojantį įstatymą, „Sienos grupės“ savanorė sako, jog tai vienas rimčiausių žmogaus teisių pažeidimų mūsų šalyje.

Vakar prie prezidentūros vykusio protesto metu susirinkę žmonės išreiškė nusivylimą Lietuvos politikais ir prezidentu, kurie nusišluostė kojas į žmonių teises, įteisindami migrantų atstūmimo politiką. Ji leis ir toliau nesiaiškinti kodėl konkretus žmogus nori patekti į Lietuvos teritoriją, ar jam negresia susidorojimas ar mirtis. „Sienos grupė“ savanorė Emilija Švobaitė protesto metu sakė, taip Lietuva „siekia įteisinti nusikaltimus žmogiškumui“.

„Apgręžimai žiemą ar tamsiu paros metu kelia pavojų gyvybei, prilygsta nužmoginimui ir smurtui prieš beginklius, miške atsidūrusius, užsieniečius. Tokie žmogaus teisių suvaržymai reiškia, kad Lietuva pasirinko sėsti į baudžiamųjų suolą tarptautiniuose teismuose“, – komentavo ji.

Ji sakė kad protestas buvo reikalingas išreikšti nusivylimą ir kartu parodyti, jog tokius teisės aktus priimti yra absurdiška.

„Tikriausiai norisi pasakyti ir parodyti, kad šiuo metu mes žaidžiame žmonių gyvenimais, žmonių likimais, žmonių sveikata, žmonių gyvybe mėtydami juos iš vienos pusės sienos į kitą, elgiamės taip pat, kaip elgiasi mūsų priešiška valstybė, kaip elgiasi jos pasieniečiai“, – žurnalistams prie prezidentūros teigė „Sienos grupės“ savanorė Emilija Švobaitė.

„Prezidento per vieną dieną patvirtintas įstatymas yra vienas rimčiausių žmogaus teisių pažeidimų nepriklausomybės laikotarpiu“, – rašoma „Sienos grupės“ žiniasklaidai išplatintame pranešime.