Per 2021 metus pranešimų apie draudžiamą skleisti ar žalingą turinį internete skaičius išaugo daugiau nei dvigubai

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Per 2021 metus pranešimų apie draudžiamą skleisti ar žalingą turinį internete skaičius išaugo daugiau nei dvigubai

Pen, 01/21/2022 - 13:00
Kategorija:
0 komentarų

Per 2021 metus Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija „Švarus internetas“ gavo 3558 pranešimus apie draudžiamą skleisti ar neigiamą poveikį nepilnamečiams darantį turinį internete. Tai yra rekordinis pranešimų skaičius nuo interneto karštosios linijos įkūrimo pradžios, rašoma pranešime spaudai.

Palyginti su 2020 m. (gauti 1373 pranešimai), pranešimų skaičius padidėjo beveik 2,6 karto. RRT specialistams ištyrus kiekvieną gautą pranešimą, tolesnių veiksmų imtasi dėl 380 atvejų:

  • 108 pranešimai apie vaikų seksualinio išnaudojimo vaizdus persiųsti kitų šalių interneto karštosioms linijoms, tarptautinės interneto karštųjų linijų asociacijos INHOPE narėms. 1551 gautas pranešimas, kuriame buvo pranešta apie iš tiesų draudžiamą turinį, buvo pasikartojantis, t. y. apie tą patį turinį, kuris jau buvo praneštas INHOPE arba Policijos departamentui, todėl dėl jų papildomų veiksmų nesiimta.
  • 161 pranešimas persiųstas įvairių šalių interneto paslaugų teikėjams, svetainių savininkams, socialinių tinklų valdytojams su NTD (angl. Notice and Take Down) žyma apie jų svetainėse ar tinkluose esantį draudžiamą skleisti interneto turinį, nurodant, kad jis būtų kuo skubiau pašalintas.
  • 80 pranešimų persiųsta tolesniam tyrimui Policijos departamentui, įtarus draudžiamą skleisti turinį Lietuvos tarnybinėse stotyse.
  • 31 pranešimas, įtarus neigiamą poveikį nepilnamečiams darančią informaciją, persiųstas tolesniam tyrimui Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai.

Iš visų 2021 m. RRT gautų pranešimų 125 pranešimai buvo apie patyčias kibernetinėje erdvėje. 37 atvejais informacija pasitvirtino ir buvo imtasi atitinkamų veiksmų.

Interneto vartotojai apie neteisėtą (draudžiamą skelbti) ar žalingą (neigiamą poveikį nepilnamečiams darantį) turinį, aptiktą internete, skatinami pranešti svetainėje, kurios adresas yra https://www.svarusinternetas.lt/.

Žymos