Tik 10 savivaldybių vyrų ir moterų padėties skirtumai neviršija 20 proc.

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Tik 10 savivaldybių vyrų ir moterų padėties skirtumai neviršija 20 proc.

Tre, 03/08/2023 - 11:00
Kategorija:
0 komentarų

Prastą padėtį moterų ir vyrų lygybės srityje konstatavo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, kuri pirmą kartą paskelbė Lietuvos lyčių lygybės žemėlapį. Atliktas vertinimas rodo, kad 50-tyje iš 60-ties savivaldybių vyrų ir moterų padėties skirtumai viršija 20 proc., o atskirose srityse – net 50 procentų.

Labai gerų lyčių lygybės rezultatų yra pasiekusios tik 8 savivaldybės. Visos jos yra rajonuose, o ne miestuose: Klaipėdos, Šiaulių, Kelmės, Kaišiadorių, Širvintų, Vilniaus, Švenčionių ir Druskininkų.

„Žemėlapis parodo ryšį tarp įvairių sričių ir parodo savivaldybėms galimas problemas“, - sako savivaldybių lyčių lygybės žemėlapį su kolegomis kūrusi lygių galimybių integravimo specialistė Rūta Juodelytė. - „Savivaldybės darbuotojai galės matyti ryšį tarp įvairių sričių ir pagal tai planuoti savo politiką bei reikiamas paslaugas“.

Lyčių lygybės žemėlapyje vertinami  statistiniai duomenis 8-iose veiklos sritis: savivaldybės valdymas, valdžia ir sprendimų priėmimas, išsilavinimas ir švietimas, dalyvavimas darbo rinkoje, ekonominis aktyvumas, sveikata ir sveikatos paslaugos, socialinė apsauga ir saugumas, kultūra ir sportas.

Savivaldybės valdymo srityje blogiausia padėtis yra Skuodo, Jurbarko, Kazlų Rūdos, Elektrėnų rajonuose. Geriausiai visos savivaldybės vertintos išsilavinimo ir švietimo bei ekonominio aktyvumo srityje. Beveik visos savivaldybės labai gerai įvertintos ir dalyvavimo darbo rinkoje temoje.

Sveikatos ir sveikatos paslaugų srities vertinime beveik visos savivaldybės turėtų dar pasitempti. Blogiausiai čia vertintas Rietavo rajonas. Ženklią pažangą čia rodo Biržų, Kupiškio, Trakų ir Varėnos rajonai.

Prasčiausia padėtis socialinės apsaugos ir saugumo srityje. Menkais pasiekimais čia pasižymi Trakų, Šalčininkų, Varėnos, Birštono, Šakių, Jurbarko, Pagėgių, Šilalės, Rietavo, Kretingos, Joniškio, Biržų, Radviliškio, Anykščių rajonai ir Alytaus miestas.

 

Lietuvos savivaldybių lyčių lygybės žemėlapį galima rasti čia.