Kad susimokėtų, neregiui teko pasakyti savo mokėjimo kortelės kodą

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Kad susimokėtų, neregiui teko pasakyti savo mokėjimo kortelės kodą

Pen, 02/24/2023 - 14:30
Kategorija:
0 komentarų

Į nepavydėtiną situaciją pateko regėjimo negalią turintis asmuo, kuris restorane „Fortas“, įsikūrusiame adresu Algirdo g. 17, Vilniuje norėjo atsiskaityti už suteiktas paslaugas. Pasirodė, kad mokėjimo kortelių skaitytuvas neturi mygtukų - tik liečiamą ekraną.

Visi kas turi mokėjimo korteles yra įspėjami jokiu būdu neatskleisti kodo. Tačiau to nebuvo įmanoma padaryti asmeniui, kuris norėjo atsikaityti restorane. Restorane naudojami kortelių skaitytuvai buvo liečiamais ekranais ir neturėjo fizinių mygtukų, kuriais naudodamasis pareiškėjas su regos negalia būtų galėjęs kodą įvesti savarankiškai.

Apie šią situaciją pranešus Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai, ši konstatavo pažeidimą.

„Nors liečiami ekranai atrodo šiuolaikiškai, galbūt yra lengviau valomi, bet labai svarbu turėti alternatyvą, o dar geriau – nuo pradžių rinktis universalaus dizaino produktus. Džiugu, kad skundžiama restoranų grupė iškart ėmėsi taisyti pažeidimą“, – sako lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė.

Kortelių skaitytuvus paslaugų teikėjams suteikia bankai, todėl su kontrolierės sprendimu buvo supažindinta Lietuvos bankų asociacija. Sprendimas taip pat persiųstas Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, nes ji priima Lietuvos Respublikos gaminių ir paslaugų prieinamumo reikalavimų įstatymą įgyvendinančius teisės aktus.