Skandalas. Orbano paskirtas komisaras apie Europarlamentarus: „Kiek dar liko idiotų?“

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Skandalas. Orbano paskirtas komisaras apie Europarlamentarus: „Kiek dar liko idiotų?“

Tre, 02/15/2023 - 16:12
Kategorija:
0 komentarų

Vasario 14 d. už kaimynystę ir plėtrą atsakingas komisaras Olivér Várhelyi dalyvavo Strasbūre vykstančioje Europos Parlamento sesijoje. Klausimų Komisijai valandos metu apie Vakarų Balkanų šalis ir ES plėtrą po vieno iš atsakymų politikas vengrų kalba rėžė įžeidžiantį komentarą. Kai kurie parlamento nariai reikalauja atstatydinti komisarą.

„Esminis parlamentinės demokratijos elementas yra tai, kad vykdomosios valdžios atstovai kuo rimčiau žiūrėtų į jiems parlamente milijonų rinkėjų vardu skirtus klausimus, o į parlamento narius taip pat žiūrėtų kaip į Europos piliečių atstovus“, - laiške parlamento nariams rašo socialistas Csaba Molnar.

- „Tai precedento neturintis ir rimtas įžeidimas Parlamentui. Esu įsitikinęs, kad Europos Parlamentas turi pareikalauti Komisijos nario Várhelyi atsistatydinimo“.

Kraštutinės dešinės partijos Vengrijoje deleguotas Europos Komisijos narys V. Várhelyi, atsakęs į parlamentaro klausimą, atsisėdo į savo vietą ir ištarė „Kiek dar liko idiotų?“. Mikrofonas vis dar buvo įjungtas. Pasisakymas nuskambėjo vengrų kalba ir į kitas kalbas nebuvo išverstas.

Komisijos narys vėliau pareiškė, kad buvo ne taip suprastas. Vis dėlto, tai neįtikino parlamento narių. Šis įvykis paviešintas Europos Parlamento sesijos metu. Parlamentarai pakvietė atlikti tyrimą ir atstatydinti šį komisarą.

 

Orbano partija ne kartą kovojo prieš LGBTQ+ bendruomenę. Ši politinė jėga ne kartą rodė savo nemeilę ES institucijoms, kurios gina žmogaus teises.