Europos Parlamentas: sankcijos Irane turi būti taikomos visiems atsakingiems už žmogaus teisių pažeidimus

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Europos Parlamentas: sankcijos Irane turi būti taikomos visiems atsakingiems už žmogaus teisių pažeidimus

Ket, 01/19/2023 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Europos Sąjunga turi paskelbti sankcijas visiems, kurie atsakingi už žmogaus teisių pažeidimus, taip pat ir jų šeimos nariams. Tokią poziciją šiandien išsakė didžioji dauguma parlamento narių, kurie patvirtino rezoliuciją dėl ES atsako į protestus ir egzekucijas Irane. Jie taip pat paragino Islamo revoliucijos sargybinių korpusą įtraukti į ES teroristų sąrašą.

Po Mahsos Jinos Amini nužudymo vien todėl, kad ji atsisakė nešioti galvą dengiantį hidžabą, visoje šalyje kilo nacionalinio masto protestai, kuriuose dalyvavo šimtai tūkstančių Irano piliečių. Irano saugumo pajėgos nužudė kelis šimtus taikių protestuotojų, įskaitant dešimtis vaikų, ir sulaikė, suėmė ir pagrobė daugiau nei 20 000 demonstrantų, tarp jų žmogaus teisių gynėjus, studentus, teisininkus ir pilietinės visuomenės aktyvistus, įskaitant ES piliečius ir gyventojus iš Lenkijos, Švedijos, Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Prancūzijos ir Nyderlandų. Keturiems protestuotojams jau įvykdyta mirties bausmė. Skaičiuojama, kad tokia pat bausmė laukia dar dvidešimt penkių asmenų. 

Europos parlamentas pasmerkė Irano režimą, kuris baudžiamąjį procesą ir mirties bausmę naudoja kaip ginklus siekdamas numalšinti kitaip manančius ir nubausti žmones už tai, kad jie naudojasi savo pagrindinėmis teisėmis. 

Europarlamentarai ragina ES į sankcijų sąrašą įtraukti visus asmenis ir jų šeimų narius bei organizacijas, atsakingas už žmogaus teisių pažeidimus, įskaitant aukščiausiąjį vadovą ajatolą Ali Khamenei, prezidentą Ebrahim Raisi, generalinį prokurorą Jafar Montazeri ir visus fondus, susijusius su Islamo revoliucijos sargybinių korpusu. 
 
Jie taip pat ragina Irano valdžią nutraukti susidorojimą su savo piliečiais, nedelsiant ir besąlygiškai paleistų visus protestuotojus, nubaustus mirties bausme. Rezoliucijoje taip pat kviečiama „išplėsti ribojamąsias priemones“ Iranui, kuris Rusijai toliau tiekia bepilotes skraidykles ir planuoja suteikti „žemė-žemė“ raketų.

Rezoliucijos projektą galima rasti ČIA.