T. V. Raskevičius: Aš dariau, darau ir darysiu viską, kad partnerystės klausimas būtų išspręstas

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

T. V. Raskevičius: Aš dariau, darau ir darysiu viską, kad partnerystės klausimas būtų išspręstas

Ket, 01/12/2023 - 09:16
Kategorija:
0 komentarų

Prieš valandą Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius socialiniame tinke paskelbė žinutė, kurioje teigia, kad imasi visų priemonių, jog partnerystės klausimas būtų išspręstas. Jis taip pat patikino, kad savivaldos lygmenyje yra įmanoma tos pačios lyties poroms užtikrinti tam tikrą apsaugą.

„Partnerystės (ar civilinės sąjungos) įteisinimas buvo, yra ir bus mano politinėje darbotvarkėje ir mano galvoje. Aš dariau, darau ir darysiu viską, kas yra mano galioje, kad šis politinis klausimas būtų išspręstas“, - teigia Laisvės partijos atstovas.

Facebook paskelbtoje žinutė pripažįsta, kad koalicinė sutartis nenumato partijų paramos partnerystės klausimu. Tiesa nemini, ar tokios sutarties pasirašymas nebuvo klaida.

„Aš negaliu priversti politinių partijų, t. y. liberalų ir socialdemokratų, balsuoti už šį įstatymą, nors jie tai turi įsirašę savo rinkiminėse programose. Aš negaliu priversti dalies konservatorių balsuoti už šį įstatymą, nors jie už nepaklusnumą dėl PVM lengvatos savus šalina iš partijos, o tai, kas yra įrašyta koalicijos sutartyje, yra sprendžiama pasiūlant mums „eiti ir susirinkti balsus opozicijoje“, - rašo T. V. Raskevičius.

Politikas teigia, kad nesant užtikrintai paramai, jis ieško kitų būdų kaip suteikti tam tikras garantijas tos pačios lyties poroms. Jis atkreipia dėmesį, kad Civiliniame Kodekse įrašyta, kad partnerystę turėtų apibrėžti įstatymas. Kita vertus, tas pats kodeksas sako, kad partnerystę registruoja ne trumpiau nei metus gyvenantys sugyventiniai.

„Taigi, mano pasiūlymas yra paprastas. Nematau jokių kliūčių, kodėl savivaldybės meras negalėtų patvirtinti tvarkos, pagal kurią du giminystės ryšiais nesusiję ir konkrečioje savivaldybėje gyvenantys asmenys negalėtų deklaruoti savo „sugyventinio statuso“. Turėdami savivaldybės išduotą patvirtinimą apie „sugyventinio statusą“, tokie asmenys, savo santykyje su kitomis valstybės institucijomis jau turėtų jų tarpusavio santykį pagrindžiantį dokumentą, o tai, mano nuomone, būtų teisinis pagrindas naudotis įstatymuose įtvirtintomis ir „sugyventiniams“ taikomomis teisėmis ir pareigomis“, - rašo politikas.