Trans teises ginantis įstatymas stumiasi į priekį Ispanijoje

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Trans teises ginantis įstatymas stumiasi į priekį Ispanijoje

Tre, 01/04/2023 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Ispanijos Žemieji Parlamento Rūmai pritarė įstatymui, kuris leistų trans žmonėms patiems identifikuoti savo lytį asmens tapatybės dokumentuose. Nebereikėtų pateikti jokių psichologinio ar medicininio įvertinimo dokumentų.

Pagal šį įstatymą save identifikuoti ir pakeisti dokumentus galėtų visi asmenys nuo 14 metų. Tai taip pat būtų leidžiama vaikams nuo 12 iki 14 metų pakeisti lytį su teisėjo sutikimu. Tikimasi, kad ši tvarka įsigalios nuo 2023 m.

Jei šis įstatymas būtų patvirtintas, Ispanija taptų lyderė trans teisių užtikrinimo srityje Europos Sąjungoje.

„Pagaliau yra vieta translyčiams žmonėms po demokratijos skėčiu“, – Thomson Reuters fondui sakė ilgus metus kovojosi už transeksualų teises, ispanė Mar Cambrollé.

Įstatymo projektui dar turi pritarti Senatą.

Įstatymo projektui vis dar aršiai nepritaria dešiniosios partijos, Katalikų bažnyčia ir kai kurios feministinės grupės, kurios teigė, kad jis gali pakenkti moterims ir priversti vaikus atlikti hormonų terapiją ir lytinių organų operacijas.

Škotijos parlamentas jau patvirtino įstatymo projektą, pagal kurį žmonėms bus lengviau pakeisti lytį.

Neseniai Ispanijos konservatyvaus laikraščio „El Mundo“ paskelbta apklausa parodė, kad 63,3 % ispanų pritarė leidimui trans žmonėms laisvai pasirinkti savo lytį, o 32,7 % teigė manantys, kad toks savęs identifikavimas pakenktų moterų teisėms.