Rasa Račianė: Šiandien man gėda už tai, kas vyksta laisvoje Lietuvoje

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Rasa Račianė: Šiandien man gėda už tai, kas vyksta laisvoje Lietuvoje

Ant, 12/06/2022 - 19:02
Kategorija:
0 komentarų

Valdančiųjų sprendimą atidėti civilinės sąjungos įteisinimą po savivaldos rinkimų prieš gerą valandą socialiniame tinkle Facebook sukritikavo ir Rasa Račienė. Ji sako, kad jai pikta, kad Lietuvos žmonės yra skirstomi į vertus ir nevertus turėti tas pačias teises.

„Šiandien, kai valdantieji atsitraukia nuo klausimų, skirtingai ne tik vertinamų, bet galima sakyti padalinusių Lietuvą į dvi dalis, iškyla dar vienas klausimas. Ar ši, 32 laisvės metų epocha užaugino žmones su stuburu ir vertybėmis? Istorija rodo, kad sovietmetis išgrynino asmenybes ir, nepaisant didžiulės orveliškos gyvulių ūkio palikuonių dalies, subrandino didžias asmenybes, sukūrusias naują istoriją. Ko išmokė laisvės epocha? Kokias demokratijos pamokas išmokome, o gal tiesiog suklupome ant jų?“, - retoriškai klausia Rasa ieškodama atsakymo ar šiandieninėje Lietuvoje yra politinių lyderių nebijančių priimti svarbius sprendimus.

Viena iš organizacijos „Mamos už LGBTQ+ vaikus“ iniciatorių pastebi, kad civilinės sąjungos klausimo nukėlimas po savivaldos rinkimų yra nelogiškas, nes už partijas balsuoja įvairūs žmonės, taip pat ir LGBTQ+ bendruomenė ar jų artimieji bei draugai. Ji klausia, kodėl vienų rinkėjų teisės yra svarbesnės už kitų.

„Girdint politikų pasisakymus, kad reikia kažko palaukti, kažkokio klausimo nekelti, nes negalima erzinti rinkėjo nei prieš savivaldos rinkimus, nei juo labiau prieš seimo, iškyla vienintelis klausimas: “Jeigu už jus balsavo įvairūs žmonės, nuo kada vienų teisės patapo teisesnėmis, o kitų, taip ir nepardėtos spręsti – vertomis tik tada, kai tam bus palanki situacija?“, - rašo Rasa.

Moteris sako, kad jai gėda už Lietuvą bei pikta, kad visuomenė politikų skirstoma į vertus ir nevertus užtikrinant pagrindines teises.

„Šiandien man gėda už tai, kas vyksta laisvoje Lietuvoje. Šiandien man skaudu ir pikta, kad žmones suskirstėme į vertus ir nevertus. Teisės turėti šeimą ir neprileisti prie jos. Teisės būti savimi ir būti už tai išbrauktu iš šeimos, kurioje gimei, narių. Laikas pokyčiams visada yra dabar. Ne kažkada“, - teigia R. Račienė.

Šiandien kritiką liberalams išreiškė ir LGBTQ+ aktyvistas Simonas Bartulis. Vakar nusivylimą valdančiaisiais pareiškė režisierius Romas Zabarauskas.