Indonezijoje uždraustas seksas iki vestuvių. Įkalinti gali būti ir turistai

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Indonezijoje uždraustas seksas iki vestuvių. Įkalinti gali būti ir turistai

Tre, 12/07/2022 - 08:00
Kategorija:
0 komentarų

Indonezijos parlamentas antradienį priėmė įstatymą, kuriuo uždraudžiamas seksas iki santuokos. Taip atveriami keliai persekioti LGBTQ+ bendruomenę, nes jos nariai šalyje sudaryti santuokų negali.

Įstatymu kriminalizuojamas bet koks nesantuokinis seksas. Žmogaus teisių aktyvistai teigia, kad šiuo sprendimu šalis parodo, kad einama fundamentalizmo keliu. Iki tol Indonezija buvo giriama už progresyvumą Konstitucijoje atribojant religiją nuo šalies valdymo.

Teisingumo ministerijos atstovai gyrė Baudžiamojo kodekso pakeitimus motyvuodami siekiais ginti santuokos institutą. Tiesa, apie pažeidimus kol kas galės pranešti tik ribotas ratas žmonių: sutuoktiniai, tėvai arba vaikai.

Džakartoje gyvenantis Andreas Harsan sakė, kad Indonezijoje yra milijonai porų, neturinčių santuokos liudijimų, „ypač vietinių tautų atstovai ar musulmonai (gyvenantys) kaimo vietovėse“. Nemažai porų susituokė per tam tikras religines ceremonijas.

„Šie žmonės teoriškai pažeis įstatymus, nes už gyvenimą kartu gali būti baudžiama iki šešių mėnesių kalėjimo“, – sakė jis BBC.

Indonezijos kelionių agentūrų asociacijos Balyje pirmininkas CNN sakė, kad įstatymai „privers užsieniečius du kartus pagalvoti“ ar apsilankyti Indonezijoje.

Kol kad neaišku kaip sprendimas turės būti įgyvendintas praktikoje, nes viešbučių savininkai ir kelionių organizatoriai turėtų neleisti nesusituokusiems turistams apsistoti viename kambaryje. Ypač nerimaujama dėl Balio, kuriame atostogų vyksta turistai iš viso pasaulio.

Klausimų kyla ir dėl to ar turistai, nenorėdami susilaukti įkalinimo bausmės, turėtų pateikti santuokos liudijimus prieš apsigyvendami kartu.

Svarstant pakeitimus prie parlamento protestavo apie šimtas žmonių. Vakar vyko ir kiti protestai.

Baudžiamojo kodekso pakeitimai įsigalios po dviejų metų.