E. Gentvilas: artėjant savivaldos rinkimams Seime civilinės sąjungos palaikytojų sumažėjo

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

E. Gentvilas: artėjant savivaldos rinkimams Seime civilinės sąjungos palaikytojų sumažėjo

Sek, 12/04/2022 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Apie tai, kad būtent konservatorių gretose sumažėjo civilinės sąjungos palaikytojų prabilo liberalas Eugenijus Gentvilas.

Politiko teigimu Liberalų sąjūdžio frakcijoje palaikymas civilinei sąjungai nepakito, rašo Lrytas. Šioje frakcijoje įstatymui pritartų 9 liberalai, o nepritartų – 4. Tačiau didžiausi pokyčiai įvyko būtent konservatorių frakcijoje.

„Konservatorių frakcijoje padėtis yra pakitusi į mažiau palankią pusę Civilinės sąjungos projekto palaikymui. Tai tuos dalykus reikia įvertinti. Atrodo, Tėvynės sąjungos nariai, kurie nori balsuoti prieš, sieja tuos dalykus su savivaldos rinkimais. O TS-LKD net 6 tokius Seimo narius į rinkimus deleguoja. (...) Tai faktas yra toks – artėjantys savivaldos rinkimai šiek tiek keičia skaičius“, – sako Seimo narys.

Politikas sako, kad aiškesnė padėtis bus po savivaldos rinkimų. Ypač jei dalis konservatorių taps merais, gali atsirasti daugiau šio projekto palaikytojų. Tiesa, jis tik dar kartą patvirtino, kad Civilinės sąjungos projektas koalicijoje suvokiamas kaip Laisvės partijos tema ir netraktuojama kaip sprendimas aktualus visiems valdantiesiems.

„Tai tie politiniai Seimo sudėties pokyčiai, jie taip pat yra parametras, kuris, man atrodo, galėtų leisti stabtelėti ir pasianalizuoti. Bet jeigu Laisvės partija užsimanys, kad varome dabar, tai ką darysi. Tas pats yra ir su kanapių dekriminalizavimo projektu“, – sakė E. Gentvilas.