Filipinuose uždraustos vaikų santuokos

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Filipinuose uždraustos vaikų santuokos

Pen, 01/07/2022 - 12:20
Kategorija:
0 komentarų

Filipinuose, kur kas šešta mergaitė ištekinama nesulaukusi 18 metų, ketvirtadienį įsigaliojo įstatymas, draudžiantis vaikų santuokas, rašo Delfi.

Anot Jungtinėje Karalystėje įsikūrusios žmogaus teisių organizacijos „Plan International“, šioje skurdžioje Pietryčių Azijos šalyje vaikų santuokų skaičius yra 12-as aukščiausias visame pasaulyje, o pokyčiams visuomenėje trukdo nuo seno nusistovėję kultūriniai papročiai ir lyčių nelygybė.

Tačiau prezidento Rodrigo Duterte pasirašytas įstatymas, paviešintas visuomenei ketvirtadienį, numato laisvės atėmimą už santuokos sudarymą ar bendrą gyvenimą su nepilnamečiu asmeniu. Tokia pati bausmė gresia ir asmenims, organizuojantiems vaikų vedybas ar atliekantiems per jas apeigas.

„Valstybė... vaikų santuokas laiko praktika, tolygia prievartai prieš vaikus, nes ji žemina ir menkina prigimtinę vaikų vertę bei orumą“, – rašoma teisės akto tekste.

Tačiau kai kurių teisės akto nuostatų įsigaliojimas buvo atidėtas vieneriems metams, kad būtų suteiktas pereinamasis laikotarpis musulmonų ir autochtonų bendruomenėms, kur vaikų santuokos yra gana paplitusios.

Daugiau 15min.