Apklausa: siekdami išvengti beždžionių raupų, gėjai ir biseksualūs vyrai rečiau užsiima seksu

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Apklausa: siekdami išvengti beždžionių raupų, gėjai ir biseksualūs vyrai rečiau užsiima seksu

Ant, 08/30/2022 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Gėjai ir biseksualūs vyrai, kuriuos neproporcingai paveikė beždžionių raupai, žymiai sumažino lytinių santykių skaičių. Apie tai praėjusį pentadienį pranešė Jungtinių Amerikos Valstijų Kevino Delaney Ligų kontrolės ir prevencijos centras.

Rugpjūčio 5–15 d. buvo apklausti 824 vyrai, iš kurių 90 procentų prisipažino turėję bent vieną seksualinį kontaktą per pastaruosius tris mėnesius.

Remiantis rezultatais, apie kuriuos rašo PinkNews, 47,8 procentų respondentų aktyviai sumažino savo sekso partnerių skaičių, 49,8 procento sumažino arba visiškai nutraukė vienkartinius lytinius santykius, o 49,6 procento sumažino seksualinį aktyvumą su partneriu, sutiktu pažinčių programėlėje.

Dar 42 procentai teigė, kad jie sumažino arba visiškai nustojo lankytis socialiniuose renginiuose, susijusiuose su seksualine veikla ar artimu kontaktu.

„Šios išvados rodo, kad vyrai, turintys lytinių santykių su vyrais, jau imasi veiksmų, kad apsaugotų savo seksualinę sveikatą ir priima sprendimus, kad sumažintų riziką sau ir savo partneriams“, – rašoma ataskaitoje.

Įdomu tai, kad ataskaitos išvados pateiktos tuo metu, kai Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė duomenis, kuriuose teigiama, kad rugpjūčio 15–21 d. beždžionių raupų atvejų sumažėjo 21 proc.

Virusas perduodamas artimai kontaktuojant su užsikrėtusiu asmeniu. Užsikrėtus, pasireiškia įvairūs simptomai: skausmingas bėrimas, karščiavimas, šaltkrėtis ir išsekimas, bei kt.