Ukrainos tapytojas Yaroslav Sobol: Mano darbas – sukurti tylius pašnekovus (foto)

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Ukrainos tapytojas Yaroslav Sobol: Mano darbas – sukurti tylius pašnekovus (foto)

Št, 08/20/2022 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Paminėjus Yaroslav Sobol vardą, daugeliui menu besidominčių žmonių jis asocijuojasi su nuostabiais moterų ir vyrų portretai. Kiekvienas iš jų pasakoja unikalią istoriją. GayLine.LT žvalgosi po menininko kūrybą.

„Paveikslo paviršius – tarsi plonytė riba tarp miego ir realybės. Pasinerkite į paveikslą - tarsi sapne plaukiotumėte po vandeniu be kaukės - plaukiate ir kvėpuojate tuo pačiu metu. Paveiksle neįmanoma tampa įmanoma“, - Artpal sako menininkas.

Yaroslav Sobol sako, kad menininko paskirtis nėra kažką pasakyti pasauliui, o priešingai – jo klausytis. Tik tuomet paveikslai pradeda kalbėtis su žiūrovu.

„Anksčiau bandžiau ką nors pasakyti pasauliui. Dabar aš mokausi jo klausytis. Aš to nesakau, sako mano paveikslai“, - sako tapytojas. – „Mano nuomone, kiekvieno menininko išskirtinumas priklauso nuo to, kaip giliai jis gali pažvelgti į save. Kiek drąsos turi tai daryti. Tai labai sunkus kelias“.

Anot jo, jis siekia, kad žiūrovai jaustų malonumą žiūrėdami į jo sukurtus kūrinius. „Pagrindinis dalykas, kurį norėčiau, kad publika patirtų iš mano paveikslų, yra malonumas“, - sako Yaroslav.

Yaroslav gimė Zaporožėje menininkų šeimoje. Jo tėvas ir brolis užsiėmė skulptūra ir tapyba, mama buvo mados dizainerė.

Paveikslas

Paveikslas

Paveikslas

Paveikslas

Paveikslas

Paveikslas

Paveikslas

Paveikslas