• „Dalyvavimas ir tikra politika“ projekto akimirka
  • „Dalyvavimas ir tikra politika“ projekto akimirka
  • „Dalyvavimas ir tikra politika“ projekto akimirka

Kodėl katalikiškos Ispanijos mokyklose homofobijai nėra vietos?

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Kodėl katalikiškos Ispanijos mokyklose homofobijai nėra vietos?

Ant, 06/21/2022 - 20:00
Kategorija:
0 komentarų

56.6% Ispanija piliečių sako, kad yra religingi. Nepaisant to, šioje šalyje LGBTQ+ bendruomenės palaikymas taip pat milžiniškas. 53% LGBTQ+ bendruomenės atstovų teigia, kad yra atviri dėl savo seksualinės orientacijos. Lietuvoje tokių - 16 proc. Kodėl taip yra?

Ispanų mokinių atvirumu ir tolerancija įsitikino ir Erasmus+ projekto „Dalyvavimas ir tikra politika“ dalyviai. Jie kartu su kolegomis iš Latvijos, Estijos ir Ukrainos kelias dienas dirbo Andalūzijoje esančio miesto Jerez de la Frontera mokyklose.

„Parodyti nusistatymą prieš LGBTQ+ bendruomenę mokykloje būtų blogo tono ženklas. To nesuprastų ne tik mokytojai, bet ir patys moksleiviai“, - sako su ispanais bendravęs Martynas.

Pasak jo, Ispanija yra viena tų šalių, kuri žengė neįtikėtinai sparčiai tolerancijos srityje, nes puikiai suprato, kad vienų ar kitų grupių diskriminacija nesuderinama su demokratija ir laisvos šalies vizija. Diktatorius Francisco Franco rėžimas, o teisingiau neapykanta jam, išmokė ispanus gerbti žmogaus teises ir siekti, kad jos daugiau niekada nebūtų pažabotos.

„Lygiateisiškumo skatinimas tapo esminiu postūmiu kuriant atvirą ir įtraukią visuomenę, kur visi gali jaustis gerai. Švietimo sistema reikalauja, kad moksleiviai būtų informuoti apie LGBTQ+ žmones, o neretai pamokas šia tema veda nevyriausybinių organizacijų atstovai. Taip išsprendžiama problema, kad vyresnės kartos mokytojai, kuriems galbūt nėra patogu šnekėti šia tema, gali perleisti pamokų vedimą šioje sferoje patirtį turintiems jaunimo darbuotojams“, - apie tolerancijos pamatus mokykloje pasakoja Martynas Norbutas.

Jis atkreipia dėmesį, kad tokios pamokos iš esmės keičia daugelio jaunų žmonių suvokimą ir neretai padeda išvengti problemų, su kuriomis susiduria jauni LGBTQ+ atstovai. Jie pamokų metu gauna atsakymus, kurie jiems ypač reikalingi suvokiant kokie procesai vyksta jų pačių gyvenime.

Vis dėlto, ne tik švietimo sistema turi įtakos. Žiniasklaida, vietos politikai ir partijos turi aiškią darbotvarkę lygiateisiškumo užtikrinimo srityje - tiek kalbant apie LGBTQ+ asmenis, tiek dėl moterų teisių.

 

Straipsnyje minimas Erasmus+ projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis tekstas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį pateikiamos informacijos naudojimą.

ES