Iš Mariah Carey teisme reikalaujama virš 18 milijonų eurų dėl dainos vagystės

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Iš Mariah Carey teisme reikalaujama virš 18 milijonų eurų dėl dainos vagystės

Pir, 06/06/2022 - 20:00
Kategorija:
0 komentarų

Mariah Carey yra iškelta byla dėl autorių teisių pažeidimo dėl jos 1994 m. hito „All I Want For Christmas Is You“, praneša PinkNews.

Dainininkės Angy Stone pateiktame ieškinyje M. Carey ir dainos bendraautorius Walter Afanasieff  buvo apkaltinti populiarios dainos plagijavimu. Angry Stone tvirtina, kad 1989 m. kartu parašė dainą tuo pačiu pavadinimu ir niekada nedavė leidimo ją naudoti.

M. Carey ir W. Afanasieff daina buvo išleista 1994 m., o per pastaruosius metus daina sumušė kelis Gineso pasaulio rekordus. Ji tapo viena iš labiausiai atpažįstamų šventinių dainų pasaulyje.

Ieškinyje teigiama, kad M. Carey ir W. Afanasieff įvykdė „neteisėto praturtėjimo veiksmus neteisėtai pasisavinus“ Angry Stone darbą.

Skunde teigiama, kad advokatai susisiekė su Mariah Carey, bet „negalėjo susitarti“. Dabar Stone reikalauja 20 milijonų dolerių (18,64 milijonų svarų sterlingų) žalos atlyginimo už tariamą autorių teisių pažeidimą.

Los Andželo advokatė Pamela Koslyn, kuri specializuojasi muzikos ir intelektinės nuosavybės teisių srityje, „Deadline“ sakė, kad yra 177 kūriniai, kurių pavadinimas yra „All I Want For Christmas Is You“, daugelis iš jų yra muzikinės kompozicijos. Ji pažymėjo, kad „dainų pavadinimams netaikoma autorių teisių apsauga“, todėl ji turės išanalizuoti, ar Stone dainos tekstai yra „iš esmės panašūs“ į Mariah Carey versiją.

Mariah Carey „Merry Christmas“ po debiuto 1994 m. greitai tapo vienu geriausiai parduodamų visų laikų Kalėdinių albumų. Jų  parduota daugiau nei 15 mln. kopijų, o M. Carey „All I Want For Christmas Is You“ daina kiekvienais metais šventiniu laikotarpiu nuolat patenka į topų viršūnes.