ŠEŠTADIENĮ - išskirtinis renginys - WE ARE PROPAGANDA. Atsakome - kodėl, kas, kaip, kur?

Skaitymo laikas
3 minutes
Perskaityta

ŠEŠTADIENĮ - išskirtinis renginys - WE ARE PROPAGANDA. Atsakome - kodėl, kas, kaip, kur?

Ket, 06/02/2022 - 19:24
Kategorija:
0 komentarų

Jau už kelių dienų, šeštadienį nuo 22 val. 1986_gallery_ vyks neįtikėtinas vakarėlis - We Are Propaganda. Čia ne tik pamatysite išskirtinius atlikėjus, bet ir ateidami galėsite prisidėti prie LGBTQ+ bendruomenę telkiančių iniciatyvų veiklos. Mat surinktos lėšos už bilietus atiteks būtent joms. Apie patį renginį, jo tikslus į GayLine.LT klausimus sutiko atsakyti Edvinas ir Vika.

Kaip Jums gimė idėja organizuoti šį renginį?

Edvinas: Tiek aš, tiek Vika esame jau seniai įsitraukę prie įvairių kultūrinių queer iniciatyvų/veiklų organizavimo, tokių kaip queer vakarėlių ciklas K/reivas Kreivių festivalio kontekste ar queer vakarėlių serija Gender Wrongs. Pirmasis "We Are Propaganda" vakarėlis įvyko 2016 m., Baltic Pride eitynių Vilniuje vakarą. Tais metais eitynių šūkis buvo „Mes esame žmonės, o ne propaganda“ ir referavo į nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos apsaugos įstatymą, jo kritiką. Kartu su bendramintėmis tais metais sugalvojome sukurti vakarėlį, kuris kurtų alternatyvą dominuojančiam LGBTQ+ diskursui ir vakarėlių kultūrai. Kadangi tų eitynių šūkis mums pasirodė kiek apologetiškas, atsispyrėme nuo to ir pasivadinome subversyviai - We Are Propaganda. Taip tarsi kviesdami bendruomenę pasisavinti mums klijuojamas neigiamas etiketes ir išnaudoti jas mūsų pačių naudai ir galiai. 

Kodėl manote, kad tokio reinginio reikia?

Edvinas: Vieninteliame sostinės gėjų klube vykstantys vakarėliai neatliepia įvairių LGBTQ+ bendruomenių poreikių ir interesų, atstovauja dominuojančią gėjų (vyrų) kultūrą. Nesakome, kad tokio klubo nereikia, priešingai, vertiname, kad apskritai tokį turime, tiesiog norėjome sukurti atsvarą tam ir skatinti įvairovę, kurti saugesnę ir priimančią erdvę, labiau įtraukiančią tiek queer moteris, tiek translyčius žmones. Norėjome sukurti platformą, kurioje save išreikšti galėtų patys bendruomenės nariai. Formuojant "We Are Propaganda" programą - tai labai svarbus faktorius, sąmoningai nesirinkome garsių, madingų ar plačiai žinomų vardų, siekėme sukurti tai, ko pirmiausia trūko mums ir mūsų draugams - sceną smalsumui, išdaigoms ir alternatyvai. Nuo 2016 m. įvyko virš 10 "We Are Propaganda" renginių, kuriuose pasirodė įvairūs menininkai, atlikėjai. Daliai iš jų tai buvo tramplinas į ryžtingesnius savęs ieškojimus, įsitvirtinimą platesnėje scenoje.

Atskleiskite daugiau - ką atėję į renginį žmonės galės patirti, pamatyti?

Edvinas: Po pandeminės pertraukos, birželio 4-ąją "We Are Propaganda" sugrįš su trenksmu - karšta, sultinga ir kreiva programa, kurioje kiekviena/s ras kažką sau: nuo ilgai lauktų gyvų pasirodymų, skandalingai pagarsėjusios metalo grupės iki jaunų, kylančių ir mylimų vietinės bendruomenės veidų. 

Norisi išskirti gyvus vakaro pasirodymus. Tarp jų - metalo grupė „Twisted Possessor“. Apie juos sužinojome organizuodami Kaunas Pride, kai sulaukėme grupės vokalisto žinutės, kad jie mielai pagrotų eitynėse. Tąkart šiam planui chuliganui buvo jau per vėlu, bet abipusė simpatija niekur nedingo! Vėliau sekė grupės koncertai atvirai deklaravę palaikymą LGBTQ+ bendruomenei ir sukėlę bangas metalistų ir (neo)nacių rateliuose. Džiaugiamės grupės siekiu laužyti standartus ir groti metalą ne tik kreivai, bet ir kreivoms/iems!

Twisted Possessor

Kita vakaro chuliganė - eiedma aka Meda, mums pažįstama iš gražiausios ir mylimiausios renginių vietos Vilniuje XI20 ir merginų punk roko grupės „Crucial Features“. Vos tik išgirdę Medos solo projektą - po naujuoju eiedma pseudonimu išleistą EP „Housewives of Doom“  - sudarėme šėtonišką sandėrį, kad pirmas jos LIVE pasirodymas šiame amplua įvyks ne kur kitur, o Propagandos scenoje!

eiedma

Ne mažiau įdomūs bus ir vakaro dj pasirodymai. Agilera ir soft corps - nors ir naujokai Propagandos scenoje, bet galimai kai kam jau žinomi iš savo laidų „Palanga street radio“ eteryje, pasiūlys asmeniškos, emocionalios ir vidinius demonus išlaisvinančios muzikos - giluminiam sielos ir kūno masažui.

Agilera

 soft corps

Na, o Danielė aka duvardai aka deuxnoms ir Vika be kurių apvaizdos turbūt būtų sunku įsivaizduoti įvykstant bent kiek įdomesnį queer renginį ar vakarėlį jau gerai pažįstamos bendruomenėje. Abi išdidžiai atstovauja šiemet dešimtmetį švęsiantį queer feministinį festivalį „Sapfo“, abi buria norinčias stoti už pulto Queer Womxn DJ kolektyve, abi drąsiai šokdins visas ir visus!

Danielė aka duvardai aka deuxnoms

Vika

Taip pat veiks atviras mikrafonas - kviesime žmones pasisakyti, paskaityti savo kūrybos ar pasidalinti savo patirtimis. Jei mūsų balsas negirdimas dieną, išsistaukime naktį!

Jūs ketinate surinktas lėšas už bilietus paaukoti LGBTQ+ bendruomenę buriančioms iniciatyvoms, kodėl tai svarbu jums?

Vika: Tam kad išgyventumėm, mums visiems reikia lėšų, šios iniciatyvos ne išimtis. Ir dažnai renkantis autonomiją, tenka aukoti finansinį stabilumą, nes fondai finansuoja tik jų pačių nustatyta kryptimi judančias, oficialias NVO. Retai kada fondai klausia, ko reikia pačioms bendruomenėms, tad tos iniciatyvos veikia ne pagal fondus, bet taip kaip reikia pačiai bendruomenei. Jos išsilaiko daugiausiai dėl neatlygintino darbo, kurį nuolat dirba mūsų bendruomenės nariai ir narės. Labiausiai norim palaikyti juos ir bent kiek prisidėti, kad tos erdvės ir iniciatyvos neišnyktų ir toliau veiktų mūsų (ir ne tik) poreikių, politikų, norų vardan.

Kuo ypatingos būtent šios iniciatyvos?

Vika: Trans Autonomija ir SapfoFest - tai iniciatyvos vykdomos pačios bendruomenės ir nukreiptos į bendruomenę, taip pat buria žmones savi-pagalbai, savi-palaikymui, solidarumui ir savi-organizavimui. O Emma ir Luna6 - be to, kad yra nepriklausomos erdvės, mums - queer bendruomenei - jose atgaiva, nes jose galima matyti, kaip queer žmonės yra priimami, įtraukiami ir gali jaustis pilnaverte integralia viso socialinio gyvenimo dalimi.

Ačiū už pokalbį.

 

Nusipirkti bilietą už kurį sumokėti pinigai nukeliaus LGBTQ+ bendruomenę buriančioms iniciatyvoms galite ČIA.

Renginys vyks 1986_gallery_, Kauno g. 32, Vilnius. Facebook renginys ČIA.