Rasa Račienė po filmo apie nužudytą gėjų peržiūros: Šiandien įgijau dar vieną draugą

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Rasa Račienė po filmo apie nužudytą gėjų peržiūros: Šiandien įgijau dar vieną draugą

Ket, 06/02/2022 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Vakar Vilniuje įvyko JAV ambasados organizuota dokumentinio filmo "Mattas Shepardas yra mano draugas" peržiūrą. Renginio metu vyko ir diskusija su nužudyto vaikino, dėl jo seksualinės orientacijos, tėvais. Peržiūrai pasibaigus, Rasa Račienė Facebooke pasidalino mintimis socialiniame tinke Facebook. Ji sako, kad "labai reikia, kad būtent ne tik patys LGBTQ žmonės kovotų už savo teises, bet kad sąjungininkų, palaikančių šią kovą, būtų kuo gausesnis būrys". Filmo peržiūra šiandien vyks Klaipėdoje, o rytoj Kaune.

"Šiandien įgijau dar vieną draugą. Draugą, kurio niekada nebuvau sutikusi, tačiau kuris iš karto apsigyveno mano širdyje. Tai - Matt Shepard- vaikinas, žiauriai nužudytas JAV vien už tai, kad buvo gėjus. Vaikinas, kuris buvo jautrus, nuoširdus, svajojo apie diplomato karjerą ir turėjo svajonę vieną dieną tapti įžymiu. Jo mirtis atnešė didelių permainų valstijose ir šiandien dauguma gyventojų LGBTQ žmonių teises įvardija tik kaip ŽMONIŲ teises. Jo tėvai Judy ir Dennis Shepard'ai - nenuilstantys kovotojai, per visą pasaulį nešantys žinią, kad vaikus reikia mylėti, vaikus reikia palaikyti, vaikus reikia apkabinti ir jais didžiuotis. Kai Matt prisipažino savo tėčiui esantis gėjus, į jį jis kreipėsi šiais žodžiais: " Tėti, aš noriu pasakyti tau kai ką svarbaus. Aš esu gėjus". Ir žinot ką atsakė Dennis? " Gerai, tik klausyk, aš dabar truputį esu užsiėmęs, tai ką svarbaus man norėjai pasakyti?"

Matt'o tėvai sako, kad neapykantos pasaulyje dar yra per daug. Dėl to negalima sustoti ir nieko nebedaryti. Ir labai reikia, kad būtent ne tik patys LGBTQ žmonės kovotų už savo teises, bet kad sąjungininkų, palaikančių šią kovą, būtų kuo gausesnis būrys", - rašo Rasa.

Analogiški renginiai dar vyks:

Birželio 2 d. 18 val. kino teatre „ArleKinas“ Bangų g. 5A, Klaipėda.

Birželio 3 d. 13.30 val. kino teatre „Forum Cinemas“ Karaliaus Mindaugo pr. 49, Kaunas.