Danijoje gyvenanti Rūta: Jei manęs paklausia apie vyrą, aš ramiai galiu atsakyti, kad turiu žmoną

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Danijoje gyvenanti Rūta: Jei manęs paklausia apie vyrą, aš ramiai galiu atsakyti, kad turiu žmoną

Tre, 06/01/2022 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

Balandžio 23 dieną IT specialistė Rūta Jonuševičiūtė ir jos išrinktoji dvasininkė Vibeke Bidstrup  Kopenhagoje susituokė. Lrytas.lt duotame interviu, Danijoje gyvenanti moteris sako, kad ten gyvenimas gerokai skiriasi nuo Lietuvos kasdienybės.

„Likimo ironija, kad nusigręžusi nuo Katalikų bažnyčios, jausdamasi jos atstumta, emigravusi iš Lietuvos įsimylėjau danę Liuteronų bažnyčios pastorę ir su ja susituokiau“, – Lrytas kalbėjo informacinių technologijų specialistė Rūta Jonuševičiūtė.

Pasak jos, Lietuvoje jis susidūrė tiek su vidine įtampa, pripažįstant savo seksualumą, tiek su aplinkinių išankstinėmis nuostatomis ir įsitikinimais. Religinga mergina su homofobiškomis nuotaikomis susidūrė ir tikinčiųjų bendruomenėje Lietuvoje.

"Pasidarė skaudu, kai bažnyčioje girdėdavau, kad homoseksualius žmones reikia smerkti, kai iš krikščioniškos bendruomenės liedavosi neapykanta tokių žmonių atžvilgiu. Man bažnyčia visada buvo daugiau nei tikėjimas, religija. Tai buvo žmonės, bendruomenė. Jaučiau, kad jie manęs nepriims tokios, kokia esu. Supratau, kad nebenoriu ten būti", - kodėl nusprendė atsiriboti nuo bažnyčios aiškino Rūta.

Tiesa, jos kalbai apkrypus apie Danijos liuteronų gyvenimą - tonas gerokai keičiasi. Ji pasakoja, kad liuteronai čia gerokai atviriau žiūri į pasaulį.

"Lietuviai įsivaizduoja, kad viskas, kas susiję su religija, yra nesuderinama su pasaulietišku gyvenimu, šeimos kūrimu, juo labiau su tos pačios lyties žmonių santykiais. Nors iš pradžių buvo šioks toks šokas, laikui bėgant pamačiau, kad liuteronų tikėjimas, kitaip nei katalikų, ne toks mistifikuotas, neturintis tokio šventumo patoso. Liuteronų bažnyčios požiūris labiau filosofinis, etinis, jame nėra fanatizmo", - teigia R. Jonuševičiūtė.

Moteris užsiminė, kad po vestuvių su savo mylimąja galvoja apie šeimos pagausėjimą. 

"Danijoje sistema nestigmatizuojanti, nepriklausomai nuo porų lyties. Kai pradėsime procesą, į vaisingumo kliniką eisime kaip pora, kartu dalyvausime visuose etapuose. (...) Jei viskas susiklostys sėkmingai, į vaiką turėsiu tokias pat teises ir pareigas kaip ir biologinė motina. Mūsų abiejų pavardės bus įrašytos vaiko gimimo liudijime", - Lrytas pasakojo Rūta.