Aktuali žinia

Ar išliks Soho klubas? Abejotino teisėtumo sprendimai veda prie priverstinio iškeldinimo

Dar 2007 metais pradėjęs savo veiklą klubas Pylimo gatvėje ten užsilaikė nepilnus metus, vietos pakeitimą nulėmė nuolatiniai gyventojų priekaištai dėl naktinio klubo keliamo triukšmo, besiburiuojančių lankytojų ir homofobinių išpuolių. Buvo priimtas sprendimas perkelti klubą į pastatą su palankesnėmis sąlygomis ir užtikrinti saugesnę aplinką. Tam pilnai atitiko Administracinės paskirties pastatas be gyventojų, esantis adresu Švitrigailos g. 7, į kurį persikėlėme 2008 metais. Keturiolika metų SOHO klubas niekam netrukdė – iki šiol.

28 Seimo nariai mano, kad LGBTQ+ žmonės neturi sulaukti pagalbos patyrę smurtą

Tai paaiškėjo Seimo nariams vakar balsuojant už Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo pakeitimus. Seimo narys Petras Gražulis užregistravo pataisą, kuria siekta išbraukti vieną iš principų, kad smurto artimoje aplinkoje prevencija, apsauga ir pagalba ją patyrusiems asmenims teikiama laikantis lygiateisiškumo - nepaisant „lytinės orientacijos“. Pataisa grįsta argumentu, kad „lytinė orientacija“ yra tapati „ seksualinei orientacijai“.

Italijos policijai atsisakius dėvėti rožines kaukes, Lietuvoje įsibėgėja akcija prieš lyčių stereotipus

Nuo 2021 m. gruodžio 7 d. iki 2022 sausio 31 d. trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose vyksta akcija, kurios metu norima laužyti stereotipus apie vyriškumą ir moteriškumą.

Michaela Jaé Rodriguez LGBT+ atstovams: MES ESAME ČIA, durys dabar atviros pasiekti žvaigždes

Auksinių gaublių apdovanojimų ceremonija šiemet buvo ne tokia žavinga kaip ankščiau. Siaučiant pandemijai nugalėtojai paskelbti internete, o ne internetinėje ceremonijoje ar televizijos renginyje. Tiesa, vieni iš įsimintinų momentų - LGBTQ+ bendruomenės atstovių, aktorės Arianos DeBose ir trans Michaela Jaé Rodriguez apdovanojimas.