Vienintelio pasaulyje atviro gėjaus princo gyvenimas: nuo elektrošoko iki kovos už LGBTQ+ teises

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Vienintelio pasaulyje atviro gėjaus princo gyvenimas: nuo elektrošoko iki kovos už LGBTQ+ teises

Pir, 05/09/2022 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

2006 metais Indijos princas Manvendra Singhas Gohilas prisipažino esantis gėjus. Iki 2018 metų Indijoje homoseksualumas buvo kriminalizuotas. Neseniai duotame interviu, greičiausiai vienintelis pasaulyje, atviras gėjus princas papasakojo apie tėvų reakcijas ir jo kovą prieš taip vadinamą atvertimo terapiją.

„Jie neturėjo nė menkiausio supratimo, kad nėra jokio ryšio tarp auklėjimo ir seksualinės orientacijos“, – sakė princas per interviu „Insider“. Dar daugiau, po 2002 metais jo atsiskleidimo šeimos nariams, jie nusprendė princą "išgydyti".

Princo Manvendros tėvai ieškojo būdų, kaip pakeisti sūnaus lytinę orientaciją. Kaip rašo Delfi, jie vežiojo jį ir pas medikus, ir pas dvasinius vadovus. Pasak princo, tėvai visais būdais stengėsi pakeisti jo mąstymą, net surado specialistų, kurie taikė elektrošoko terapiją. Visi šie bandymai "gydyti" princui sukėlė depresiją ir jis pradėjo galvoti apie savižudybę.

Nuo to laiko princas aktyviai pasisako prieš atvertimo terapiją ir toliau kovoja už LGBTQ+ žmonių teises jo šalyje. „Dabar reikia kovoti už tokius dalykus kaip tos pačios lyties asmenų santuoka, paveldėjimo teisė, teisė įsivaikinti. Tai begalinis ciklas. Privalau ir toliau kovoti“, – sako jis.

Princas puikiai prisimena dieną, kai jis atvirai prisipažino visuomenei esantis gėjus. Žmonės išėjo į gatves protestuoti, kad jis užtraukė gėdą Indijai ir karališkajai šeimai, buta ir šūkių reikalaujančių jo mirties. Tačiau tai jo nesužlugdė - priešingai, suteikė jėgų kovai. 2013 metais Manvendra susituokė su vyru, o 2018 m. jis paveldėtuose namuose įsteigti LGBTQ+ bendruomenės centrą.