Teismas nusprendė leisti trans vaikinui naudotis berniukų tualetu

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Teismas nusprendė leisti trans vaikinui naudotis berniukų tualetu

Pir, 05/09/2022 - 19:30
Kategorija:
0 komentarų

Kartais sunku sveiku protu suvokti ką tenka iškęsti trans žmonėms. Jungtinėse Amerikos Valstijose tenka bylinėtis net dėl teisės patekti į tualetą. Metroweekly praneša, kad visiškai neseniai JAV apygardos teisėja Tanya Walton Pratt priėmė sprendimą, kad Indianos mokykla negali drausti trans septintokui patekti į berniukų tualetą.

JAV apygardos teisėja Tanya Walton Pratt iš pietinio Indianos apygardos praėjusią savaitę paskelbė preliminarų įsakymą, draudžiantį Martinsvilio Metropoliteno mokyklos rajonui uždrausti translyčiai septintokai A.C. eiti į berniukų tualetą

John R. Wooden vidurinėje mokyklos mokiniui, A.C., kuris nuo 8 metų buvo identifikuojamas kaip berniukas, yra diagnozuota lyties disforija. Šiuo metu jis nuolatos lankosi pas gydytoją, jam buvo suteiktas leidimas teisėtai pakeisti vardą.

Kai A. C. pirmą kartą pradėjo lankyti Wooden Middle School, jam buvo pasiūlyta naudotis bendru, tiek vyrams, tiek moterims skirtu tualetu mokyklos klinikoje. Tačiau tualeto vieta jam buvo nepatogi, visiškai kitoje vietoje nei jis mokėsi. A.C. kelis kartus dėl to vėlavo į pamokas. Tai užfiksuota lankomumo žurnale. Ši padėtis vaikiną išskyrė iš kitų moksleivių, nes tik jis vienintelis turėjo naudotis tuo konkrečiu tualetu.

 A.C. dėl jam taikomų apribojimų juto nerimą, depresijos ir stigmą. A.C. patėvis paprašė mokyklos leisti mokiniui naudotis berniukų tualetu, tačiau mokykla prašymą atmetė.

Remiantis teismo dokumentais, translyčių asmenų advokatas atvyko į mokyklą aptarti šią situaciją. Tačiau vidurinės mokyklos direktorius vis tiek atsisakė leisti A. C. naudotis berniukų tualetu.

Nepaisydamas mokyklos sprendimo, A. C. pradėjo naudotis berniukų tualetu ir tai darė tris savaites. Jokių skundų nesulaukta. Tačiau vienas darbuotojas, pamatęs, kad A. C. įėjo į tualetą, pranešė apie tai direktoriui. Direktorius A. C. nurodė, kad jis gali rinktis - arba naudotis mergaičių tualetu arba klinikoje esančiu tualetu.

A.C. šeima teigė, kad jis dažnai grįždavo namo jausdamasis prislėgtas ir pažemintas, ir pradėjo bijoti eiti į mokyklą. Į pagalbą pasitelkęs Indianos Amerikos piliečių laisvių sąjungą ir Indianos teisines tarnybas, A. C. ir jo motina padavė į teismą mokyklą, teigdama, kad draudimas naudotis tualetu pažeidžia vaikino konstitucines teises.

Teisėja nustatė, kad mokyklos sprendimas, draudžianti A. C. lankytis berniukų tualete, greičiausiai pažeidžia jo teises pagal 1972 m. Švietimo pakeitimų įstatymo IX antraštinę dalį, draudžiančią diskriminaciją dėl lyties švietimo įstaigose, taip pat jo teisę į vienodą apsaugą pagal 14-ąją JAV Konstitucijos pataisą.

Teismui pateikti įrodymai rodo, kad A. C. patirtų „nepataisomą žalą“, jei jam būtų uždrausta lankytis tualete. Teismas atmetė mokyklos teiginius, kad leidimas jam naudotis berniukų patalpomis pažeidžia kitų mokinių teises į privatumą. Teisėja pažymėjo, kad vidurinių mokyklų tualetuose yra pertvarų, kabinų, dėl kurių tualeto naudotojams sunku matyti kitus mokinius.